Apple watch zasiahli svet módy! Nosia ich modelky, šéfredaktori, ale aj nezávislí bloggeri

· 1 min read
Apple watch zasiahli svet módy! Nosia ich modelky, šéfredaktori, ale aj nezávislí bloggeri

Hoci sa ospevované hodinky od Apple, známe pod prekvapivým názvom Apple watch, ešte ani nezačali oficiálne predávať, vyvolení ich už hrdo nosia na svojich zápästiach. Ide zrejme o obojstranne výhodné uprednostnenie - výrazné osobnosti si hodinky vyskúšajú ešte než ich budú mať "všetci" (teda tí, ktorým zvýši 350 dolárov na základný model) a Apple urobí svojmu produktu reklamu ešte pred zahájením predaja.

Zaujímavé je, že sa v tejto stratégii kalifornská spoločnosť s nahryznutým jablkom v logu zamerala takmer výhradne na osobnosti z módneho priemyslu. Vychytávku sme mohli vidieť napríklad na šéfredaktorke amerického časopisu Vouge - Anne Wintour, na mnohých jej modelkách, redaktoroch z celého sveta a dokonca na niekoľkých titulných stránkach (nie americkej verzie). K hodinkám si takisto našla cestu pôvodom Afričanka Candice Swanepoel - jedna z najlepšie zarábajúcich modeliek značky Victoria’s secret; ďalej americký módny blogger a fotograf Scott Schuman a happy spevák, aktuálne porotca v súťaži The Voice - Pharell Williams, ktorý má však tiež vlastnú módnu značku a do celej brandže s odevom "má čo povedať". Jediným známym nositeľom, ktorý sa rozhodne o módny priemysel ani neobtrel, je teda samotný riaditeľ spoločnosti Apple, Tim Cook. To sa však, samozrejme, dalo očakávať. Veď ako by to vyzeralo, keby šéf Apple nosil napríklad také smart hodinky od Samsungu?

Už teraz je však jasné, že nikto z vyššie menovaných osobností sa neulakomil na základný model a ak si hodinky budú chcieť aj kúpiť, budú musieť zaloviť hlbšie vo vrecku. No popravde, zrejme nikoho z nich táto investícia neprivedie na mizinu. Nám, smrteľníkom, ktorým Apple neposiela svoje produkty na testovanie, nezostáva nič iné len čakať a šetriť.

/Poprípade sa lepšie obliekať, vyšupnúť Annu z kresla a o rok, pri predstavení nového produktu byť na jej mieste ;) /