Apple Watch zarobili firme Apple minulý rok o 1,5 miliardy dolárov viac ako zarobila spoločnosť Rolex

Apple Watch zarobili firme Apple minulý rok o 1,5 miliardy dolárov viac ako zarobila spoločnosť Rolex

Dostali sa k nám informácie, ktoré tvrdia, že Apple zažíva pokles tržieb oproti minulým rokom. Avšak aj napriek klesajúcim tržbám si Apple vedie lepšie ako poprední konkurenti. Už od čias predstavenia iPhonu 5c dostávajú niektoré Apple výrobky označenie "neúspešné" alebo "neinovatívne", avšak ich predaje stále tvrdili opak.

Práve Apple Watch, ktoré tento týždeň oslávili svoje prvé narodeniny, mnohí zaraďujú k podobným produktom. Aká je však skutočná úspešnosť Apple hodiniek, čo sa týka tržieb? Dosť veľká, keďže za rok 2015 zarobili o 1,5 miliardy $ viac ako luxusná značka Rolex. A takisto zarobili viac ako jedna štvrtina všetkých švajčiarskych hodiniek určených na export za minulý rok!

Zdroj: fashionclick.cienradios.com

Podľa nedávneho článku Wall Street Journal nové hodinky v prvom roku firme Apple priniesli tržby v hodnote 6 miliardy dolárov. To je podstatne viac ako 4,5 miliardy dolárov v celkových príjmoch pri ekvivalentnom časovom horizonte pre značku Rolex.

Apple Watch taktiež v prvých rokoch predaja predbehol aj samotný iPhone s náskokom 2 ku 1.

Avšak je potrebné poznamenať, že porovnanie Rolex vs Apple nemusí odhaľovať celú pravdu. Určite je rozdiel pri výrobe a nákladoch na zostavenie hodiniek. Napriek tomu skutočnosť, že Apple Watch boli svoj prvý rok také úspešné na trhu s hodinkami, dáva Apple jasný signál, že tieto, mnohými označované ako"neúspešné", produkty sú najziskovejšie.


Zdroj titulnej fotografie: men-lifestyle.com

Zdroj: cultofmac.com