Apple Watch sú 3x populárnejšie než hodinky od Samsungu

· 1 min read
Apple Watch sú 3x populárnejšie než hodinky od Samsungu

Hodinky nepochybne patria k dôležitým doplnkom. Tie od Apple sú možno aj vďaka skvelému dizajnu oveľa populárnejšie než iné. Podľa prieskumov sú s nimi ľudia najspokojnejší.

Rôzne konkurenčné spoločnosti pomaličky dobiehajú na trhu Apple, no spoločnosť si s prehľadom drží stále prvú priečku. Analytická spoločnosť IDC zverejnila veľmi zaujímavú tabuľku.

Zdroj: macrumors.com

1,6 milióna predaných kusov Apple Watch hovorí za všetko. Ide o 47 % podiel na trhu. Druhé miesto obsadil Samsung, ktorý predal o milión hodiniek menej, čo tvorí asi 600 000 kusov. Trhový podiel Samsungu predstavuje 16 %. Ako tretie v poradí je Lenovo s 300 000 kusov hodiniek, rovnako ako štvrté LG. Ako posledný môžeš vidieť Garmin so 100 000 kusov predaných smart hodiniek.

Spoločnosť Apple si síce udržuje prvé miesto, no medziročne predaj klesol o viac ako 55 %. V minulom roku v tomto období bol zaznamenaný predaj 3,6 milióna kusov hodiniek, čo predstavovalo cca 72-75 % podiel na trhu.

Zdroj: gazettereview.com

Analytik Ming Chi-Kuo zo spoločnosti KGI poznamenal, že budúca generácia Apple Watch by mohla znovu znamenať rast predaja, pretože hodinky by mali obsahovať aj FaceTime kameru, Wi-Fi a mobilnú pripojiteľnosť.


Zdroj titulnej foto: thetechnews.com
Zdroj: macrumors.com

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read