Apple Watch sa začnú predávať v Rakúsku, Dánsku a Indii pravdepodobne už tento mesiac

· 2 min read
Apple Watch sa začnú predávať v Rakúsku, Dánsku a Indii pravdepodobne už tento mesiac

Napriek tomu, že od vydania Apple Watch ubehlo už pár mesiacov (Apríl 2015), Apple stále poctivo dopĺňa zoznam krajín, v ktorých bude možné tieto inteligentné hodinky zakúpiť. Zoznam ďalších destinácií, v ktorých budú Apple Watch dostupné, sa pravdepodobne dozvieme už budúcu stredu počas Apple eventu. Chýbať by nemali krajiny ako Rakúsko, Dánsko alebo India (a Slovensko, lol). Taktiež by sme sa mali dočkať nových informácií o operačnom systéme watchOS 2, ktorý bol predstavený už počas júnového WWDC.

Podľa rakúskeho portálu MacMania, budú Apple Watch dostupné v Rakúsku 15. septembra, aj napriek tomu, že táto krajina nedisponuje oficiálnym Apple Store-om. Táto informácia bola obdržaná cez Messenger od dôverihodného zdroja, ktorý pôsobí na rakúskom trhu s elektronikou.

Najväčšia dánska banka, Danske bank, nedávno vydala tlačovú správu, v ktorej sa hovorí, že jej služba MobilePay bude podporovať Apple Watch pri ich septembrovom spustení predaja.
Banka pôsobí v celej Škandinávii, cez Dánsko, Fínsko až po Nórsko. Práve tieto krajiny sú spomínané na oficiálnej stránke Apple ako krajiny, v ktorých má byť spustený predaj Apple Watch do konca tohto roka. Banka taktiež pôsobí vo Švédsku, kde bol predaj Apple Watch zahájený v júli.

Indická stránka iGyaan taktiež potvrdzuje spustenia predaja v septembri. “Máme dobrú správu pre všetkých, ktorí čakajú, kým sa im zariadenie dostane do rúk. Apple Watch prichádzajú do krajiny už budúci mesiac”, uviedol portál iGyaan ešte koncom augusta.

Úplný zoznam krajín, v ktorých majú byť Apple Watch dostupné do konca roka 2015 zahŕňa tieto krajiny: Rakúsko, Belgicko, Brazília, Dánsko, Fínsko, India, Malajzia, Nórsko, Saudská Arábia a Spojené arabské emiráty. Internetová stránka Apple pre Latinskú Ameriku taktiež obsahuje Apple Watch ako možnosť výberu, no žiaden dátum spustenia predaja zatiaľ nebol avizovaný.

alt

Predaj Apple Watch bol zatiaľ spustený v štyroch vlnách a momentálne sú dostupné v týchto 22 krajinách:

  1. apríla: Austrália, Kanada, Čína, Francúzsko, Nemecko, Hong Kong, Japonsko, Veľká Británia a USA
  2. júna: Taliansko, Mexiko, Singapur, Južná Kórea, Španielsko, Švajčiarsko a Taiwan
  3. júla: Holandsko, Švédsko, Thajsko
  4. júla: Nový Zéland, Rusko, Turecko

Ako už bolo viac krát spomínané, všetky potrebné informácie sa dozvieme 9. septembra o 19:00 na Apple evente, počas ktorého vás tím thinkapple.sk bude informovať o najčerstvejších informáciách.

zdroj: macrumors.com