Apple Watch sa prekonávajú, avšak stále majú svoje chybičky

Na poslednej konferencii WWDC, od ktorej už ubehol týždeň, Tim Cook označil Apple Watch za zariadenie pre zdravý životný štýl, a preto aj novinky na watchOS 3 sú zamerané na fitnes. Niet sa , čo čudovať keďže aplikácie ako Activity a Fitness patria medzi najlepšie na trhu.

Zdroj: gearpatrol.com

Aplikácia Activity od Apple vie pomôcť aj najväčším leňochom s plnením vlastných športových predsavzatí. A s novou funkciou na watchOS 3 Activity sharing budete môcť motivovať aj svoju rodinu, priateľov, známych a dokonca ich aj vyzvať na športový súboj.

A, povedzme si otvorene, vedomie, že naše výsledky vidia ostatní, nás motivuje zo všetkého najviac. Takisto pridal Apple funkcie v aplikácii Activity pre ľudí na invalidnom vozíku, ako aj v aplikácii fitness, čo by znamenalo, že je prvá svojho druhu. Okrem toho ide už ibe o malé zmeny ako napríklad možnosť pomenovať si cviky alebo tlačidlo Quick Start. Bežcov však nepoteší, že jediná novinka týkajúca sa behu, je možnosť auto-pause , ktorú však iné aplikácie už dlho majú.

Spoločnosť Apple nezabudla ani na správne dýchanie a o novej aplikácii Breathe, o ktorej sme už písali, si môžete prečítať TU.

Zdroj: wareable.com

Avšak stále nie sú vychytané tie základné muchy. Obrazovku nie je dobre vidieť pri slnečnom svetle, ale naopak pri vlhkom vzduchu sa displej ťažko ovláda. Nadalej nám bude chýbať aj akékoľvek GPS pripojenie.

A tak je namieste otázka , či smart watch nahradia iné náramkové zariadenia. Nuž, v najbližšej dobe asi nie a v budúcnosti by najväčším orieškom mohli byť takzvané "running watch", pomôcka pre bežcov, keďže sú samy osebe komplikovaným výrobkom. Vec sa má tak, že Apple sa snaží aby boli jeho výrobky jednoduché, elegantné no výkonné. Pri behu však ide elegancia bokom a poriadne tlačidlá na apple watch by bežcom zjednodušili ovladanie počas behu z bezpečnostnej stránky , pretože by sa človek nemusel pozerať na ruku ale pred seba, ale výhodou by boli aj v nepriaznivom počasí.

A tak nám ostáva len čakať, čo nové si pre nás Apple pripraví.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej foto: theverge.com

Zuzana Golecová

Zuzana Golecová