Apple Watch ovládli trh. V minulom roku sa ich podarilo predať až 12 miliónov kusov

· 1 min read
Apple Watch ovládli trh. V minulom roku sa ich podarilo predať až 12 miliónov kusov

Hoci spoločnosť Apple vyložene odmieta oznámiť svetu, koľko presne predala hodiniek Apple Watch, spoločnosť Canalys, ktorá sa zameriava na prieskum trhu to nezastavilo a pátrala ďalej

Analytická spoločnosť uviedla, že firme Apple sa podarilo v minulom roku predať 12 miliónov kusov hodiniek Apple Watch – čím si zaslúžila vedúce postavenie na trhu s obrovským náskokom. Apple si údajne odkrojila až 2/3 z celkových predajov inteligentných hodiniek.

Už v novembri analytici z Canalys uviedli, že Apple sa podarilo za dva štvrťroky prekročiť hranicu 7 miliónov predaných kusov – čo je viac ako všetky ostatné smart-hodinky za posledných päť štvrťrokov dohromady.
K tomu pridaj 5 miliónov zásielok, ktoré firma Apple dosiahla v období Vianoc, a dostaneš odhad približne 12 miliónov predaných kusov. V správe sa tvrdí, že druhé miesto obsadil Samsung so svojimi inteligentnými hodinkami Gear S2 a tretia priečka patrí spoločnosti Pebble.
Zdroj: imore.com
Ak je tento odhad presný, potom to znamená, že v minulom roku bolo celkovo predaných približne len 18 miliónov inteligentných hodiniek. To znamená, že ostáva len šesť miliónov pre Samsung, Pebble a ostatné hodinky na báze Androidu. To sa však príliš odlišuje od toho, čo tvrdila Gartner, "najlepšia svetová výskumná a poradenská spoločnosť," minulý týždeň.

Spoločnosť Gartner vyhlásila, že predaje SmartWatch sa viac ako zdvojnásobili z približne 30 miliónov v roku 2015 na takmer 68 miliónov v roku 2017.
Faktom však aj naďalej ostáva, že jednotkou na trhu je Apple so svojimi Apple Watch. 12 miliónov kusov je úctyhodné číslo. Len pre zaujímavosť, do jedného dňa od spustenia prekročil počet objednávok v USA miliónovú hranicu, celosvetovo to bolo vyše dvoch miliónov.

Zdroj titulnej foto: wccftech.com
Zdroj: wareable.com