Apple Watch obsadili najvyššie miesto v rebríčku spokojnosti užívateľov

· 2 min read
Apple Watch obsadili najvyššie miesto v rebríčku spokojnosti užívateľov

Zákazníci milujú Apple Watch. Ale výsledky predaja stále nie sú podľa očakávania spoločnosti. Možno za tým bude aj cena, ktorá sa na Slovensku pohybuje od 340 eur vyššie.

Kvalita súvisí so spokojnosťou zákazníkov, a tá bola ocenená v maximálnej miere. Podľa kalifornskej spoločnosti J.D. Power sú Apple Watch na prvom mieste v rebríčku spokojnosti užívateľov spomedzi výrobcov smart hodiniek! U výrobcov fitness náramkov zase vyhral Samsung pred Garminom. Tento prieskum bol vykonaný medzi 2 696 zákazníkmi a jednotlivé smart hodinky mohli dostať maximálne 1 000 bodov.


####Tu sú výsledky pre smart hodinky:

1. Apple (852 bodov) - 5/5, najvyššia spokojnosť užívateľov, hlavne čo sa týka komfortu, vzhľadu a ovládateľnosti

2. Samsung (842 bodov) - 3/5, druhé miesto, zákazníci oceňujú najmä zákaznícky servis, veľkosť displeja a softvér


Zdroj: jdpower.com

Prieskum okrem iného ukázal, že užívatelia sú najviac nespokojní s nedostatočnou výdržou batérie, s užívateľskými funkciami alebo s poškodenou nabíjačkou. My s tým súhlasíme, hlavne s tou batériou.

Prieskum meral celkovú spokojnosť s produktmi spomedzi zákazníkov, ktorí si kúpili akékoľvek smart hodinky za posledných 12 mesiacov. Bolo zohľadnených celkovo 11 faktorov, ako napríklad ovládateľnosť, pohodlnosť pri nosení, životnosť batérie, softvér, cena, zákaznícka podpora a podobne.

Pre Apple takýto výsledok musí byť určite potešujúci, s ohľadom na očakávaný rast predaja po update WatchOS na jeseň tohto roka, ktorý by mal odstrániť hlavne problém so spustením aplikácií na Apple Watch, kde si dnes užívateľ radšej vytiahne svoj iPhone a spustí si aplikáciu priamo tam, čo je pre neho časovo výhodnejšie.


Zdroj titulnej foto: [forbes.com](http://blogs-images.forbes.com/aarontilley/files/2015/06/apple-watch-e1433461886231-1940x1090.jpg) **Zdroj: [macrumors.com](http://www.macrumors.com/2016/07/12/apple-watch-highest-customer-sat-jd-power/)**