Apple Watch už teraz s 75% podielom na trhu

· 1 min read
Apple Watch už teraz s 75% podielom na trhu

V minulosti sme sa už viackrát venovali tematike novopredstavených hodiniek od Apple. Zatiaľ čo počiatočné čísla a výsledky vyhľadávaní neveštili hodinkám ružovú budúcnosť, opak bol a je asi pravdou.

Napriek tomu, že spoločnosť stále neodhalila oficiálne čísla predaja, už teraz vieme zopár užitočných informácií. A tie indikujú, že Applu sa bude s ich novým počinom dariť.

Ako sme už spomínali, firma je zatiaľ opatrná a výsledky predaja si necháva pre seba. My sme sa ale dozvedeli, že Apple Watch už teraz ovládajú viac ako 75% trhu s inteligentnými hodinkami a to nie len v Amerike ale celosvetovo. V číslach by to malo znamenať viac ako 4 milióny predaných kusov. Pozoruhodné štatistiky, najmä keď zoberieme do úvahy, že produkt je dostupný od konca Apríla.

Analytici tvrdia, že to boli práve Apple Watch, ktoré začali akúsi revolúciu. Od ich predstavenia sa totiž zvýšili dodávky smartwatch až o 457% ročne.

"Lúzrom" tohto obdobia je Samsung, ktorý bol znova menej úspešný. Ten mal za druhý kvartál 2015 predať iba okolo 0,4 milióna zariadení.

Luca Maestri, šéf finančného oddelenia aj tak prezradil, že hodinky majú na svedomí približne miliardový príjem z kvartálneho obdobia. Tieto čísla neznejú vôbec zle.

Podľa týchto čísel sa dá dedukovať niekoľko skutočností. Prvou, Apple Watch sa nesmierne darí. Veď za necelé štyri mesiace predali viac, ako štyri milióny kusov. A to sa rozprávame o hodinkách, ktoré ani nevedia fungovať samostatne a sú pomerne drahé. Druhou skutočnosťou je fakt, že Android by mal zabrať a vydať nejaký trhák, ktorý by presvedčil potencionálnych zákazníkov o prechode na platformu robota. Aj keď, ani Apple Watch vlastne nie sú nejakým blockbusterom. Skôr to asi je o lojalite ku značke, nie?

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read