Apple Watch by mohli v budúcnosti diagnostikovať choroby

· 1 min read
Apple Watch by mohli v budúcnosti diagnostikovať choroby

Apple robí míľové kroky vo svete zariadení na nosenie, ale ich plány sú ešte novátorskejšie. Chcú posunúť Apple Watch zo zariadenia sledujúceho váš zdravý životný štýl na plnohodnotné zariadenie, okrem iného diagnostikujúce choroby. Zariadenie by pozbieralo potrebné dáta a dokázalo by poskytnúť radu či už pacientovi, alebo aj doktorovi. Tieto ambície už viac nie sú tajomstvom.

S myšlienkou získavať rôzne dáta od užívateľa a vyhodnocovať, či sú v norme alebo abnormálne, sa zaoberajú už viaceré spoločnosti. Apple sa tiež snaží vyvíjať nové aplikácie ako napríklad sledovanie spánku, ale aj takú, ktorá vám bude poskytovať informácie o tepe, pretože samotné hodinky budú mať vložené zariadenie na meranie tepu.

Zdroj: razorianfly.com

CEO Tim Cook to vysvetľuje na príklade auta: "Keď vám na aute dochádza benzín, systém vás upozorní, aby ste ho doplnili, alebo keď potrebujete vymeniť olej, naznačí vám nejakou kontrolkou, že ho treba vymeniť. Čo je ekvivalentom pre naše telo?"

Je pravda, že veľa ľudí podceňuje signály, ktoré hlásajú, že niečo nie je v poriadku, a často nevyhľadajú odbornú pomoc. Apple Watch by mohli v tomto smere pomôcť. Na druhej strane, možno by sa ľudia spoliehali na Apple Watch a doktora by nevyhľadali. Určite je to ale veľký krok pre Apple a svet technológií.


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej foto: techcrunch.com