Apple začne ponúkať špeciálne remienky pre Apple Watch so senzormi

· 1 min read
Apple začne ponúkať špeciálne remienky pre Apple Watch so senzormi

Apple vstúpil do sveta inteligentných hodiniek síce ako jeden z posledných a mnohí hovorili, že to urobil neskoro, ale urobil to inak. Zatiaľ, čo väčšina výrobcov považovala hodinky iba ako ďalší kus elektroniky, Apple ich pojal ako módny doplnok, ako kus šperku. Tomu odpovedá design, ktorý je už tradične výborný a aj zlaté Apple Watch Edition, ktoré si bežní smrteľníci iba tak nedovolia. Apple však zvykne predstavovať nové generácie produktov každý rok. Je však neprevdepodobné, že by niekto chcel meniť svoje hodinky každý rok, zvlášť v prípade drahších edícii.

Apple preto prišiel na nápad, ako hodinky modernizovať a pritom nenútiť uživateľov prechádzať na novší model. Ako isto veľa z vás vie, Apple Watch majú diagnostický port, ktorý dokáže prenášať údaje a energiu. Práve to plánuje Apple využiť a plánuje predstaviť nové remienky, ktoré budú vybavené rôznymi senzormi, napríklad na meranie cukru v krvi atď. Každý si teda bude môcť kúpiť nový remienok bez nutnosti vymeniť svoje hodinky. Bude tak mať aktuálny model s najnovšími vychytávkami a zároveň stále svoje staré Apple Watch, na ktorých si iba aktualizuje software a vymení remienok za nový.

Je teda vidieť, že Apple myslí dopredu, keďže diagnostický port integroval už na začiatku vývoja (mohli sme to videť napríklad na uputávkových videách). Zároveň to opäť urobil trocha inak, ako všetci ostatní. Podľa môjho názoru sa jedná o skvelé riešenie.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read