Apple Watch 2 - Video kamera, nezávislá Wi-Fi a ďalšie vylepšenia

· 2 min read
Apple Watch 2 - Video kamera, nezávislá Wi-Fi a ďalšie vylepšenia

Ubehli len dva mesiace od spustenia predaja Apple Watch a už sa na povrch dostali informácie o druhej generácii týchto inteligentných hodiniek. Podľa viacerých zdrojov by mali Apple Watch 2 obsahovať kameru, vylepšený bezdrôtový systém a väčšiu nezávislosť od iPhonov.

Video kamera na hodinkách?

Spoločnosť Apple sa údajne pohráva s myšlienkou zabudovať do nových hodiniek video kameru FaceTime. Mala by byť umiestnená v hornom ráme a slúžiť predovšetkým na video hovory na cestách priamo zo svojho zápästia. Už aktuálne hodinky dokážu s príchodom Watch OS 2.0 prijímať FaceTime video hovory z iných zariadení Apple. Samozrejme, je možné, že sa plány zmenia a kamera bude realitou až v neskorších modeloch.

Nezávislosť na iPhone

Po vydaní Apple Watch bolo mnoho užívateľov sklamaných z málo možností, ktoré ponúkali bez pripojeného iPhonu. To sa zmení už na túto jeseň, kedy vyjde Watch OS 2.0 a inteligentné hodinky získajú určitú mieru samostatnosti. Aktuálne najväčší problém v nezávislosti na mobile je Wi-Fi pripojenie, ktoré nefunguje presne podľa predstáv a bez iPhonu si nepozrieme napríklad e-maily či údaje o počasí. Apple má v úmysle integrovať do nových hodiniek Apple Watch nový a dynamickejší bezdrôtový Chipset, ktorý by mohol tieto problémy vyriešiť. Aj naďalej budú hodinky vyžadovať iPhone na niektoré úkony ako napríklad synchronizáciu obsahu hodiniek, aktualizáciu softvéru, ale všetky základné funkcie zvládnete len za pomoci Apple Watch.

Apple Watch a iPhone 6

Čo výdrž batérie?

Mnohí zákazníci, ktorí si obstarali Apple Watch, boli spočiatku sklamaní z nízkej výdrže batérie. Apple odvtedy uskutočnil prieskum medzi používateľmi a dospel k záveru, že väčšina zákazníkov je spokojných s nočným nabíjaním hodiniek. Podľa tohto prieskumu priemerný užívateľ hodiniek zakončí svoj deň s 30% až 40% batérie a dá ich na nabíjačku. Aktuálne teda Apple plánuje uspokojiť zákazníkov len udržaním aktuálnej výdrže, poprípade miernym zvýšením, zatiaľ čo bude pridávať lepšie hardvérové funkcie.

Kedy sa Apple Watch 2 dočkáme?

Podľa niektorých zdrojov by sa nám Apple Watch 2 mohli predstaviť už v roku 2016, teda budúci rok. Je však dôležité povedať, že Apple aktuálne pracuje s viacerými variantami hodiniek, a tak zatiaľ nie je jasné, ktorá vyjde najbližšie.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #05
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #04
· 7 min read