Apple Watch 2 prinesú rýchlejší procesor a podporu mobilných dát

· 1 min read
Apple Watch 2 prinesú rýchlejší procesor a podporu mobilných dát

Už je to nejaký ten piatok, čo firma Apple vydala svoje legendárne Apple Watch, a tak sa rozhodla pre menší Upgrade. Firma totiž oznámila, že nová generácia hodiniek, ktorá bude niesť názov Apple Watch 2, ponúkne rýchlejší procesor a podporu mobilných dát. Na čo sa ty ako užívateľ môžeš veľmi tešiť.

Zdroj: TheVerge.com

Apple Watch 2 by podľa informácií nemali byť závislé od tvojho iPhonu. Budú totiž ponúkať samostatný modem priamo v hodinkách, ktorý bude držať jedno zariadenie separátne od druhého. Fakt však je, že ak nebudete mať Apple Watch pripojené k internetu, tak vám budú úplne zbytočné. Zaujímavé je aj to, že sa zvýši spotreba energie, čo, dúfame, Apple vyrieši väčšou kapacitou batérie.

Zdroj: macblog.sk

No a práve rýchlejší procesor bude ten hlavný dôvod, prečo budú mať hodinky väčšiu spotrebu energie. Apple totiž nechce zaostávať a svojim zákazníkom chce ponúknuť len zariadenia, ktoré ich nesklamú. Štatistiky hovoria, že firma predala vyše 12 až 13 miliónov Apple Watch 1. generácie počas prvého roka od ich predstavenia. Čo je približne dvojnásobok ako predaje nových iPhonov 6S. Analytici tvrdia, že Apple Watch 2 budú mať ešte lepšie predaje hlavne kvôli mobilným sieťam, ktoré hodinkám dodajú samostatnosť.

Zdroj titulnej fotografie: wired.com
**Zdroj: Wall Street Journal**