Apple vyvíja systém, ktorý znemožní fotenie na koncertoch

Apple vyvíja systém, ktorý znemožní fotenie na koncertoch

Je jedna vec, s ktorou sa určite nechcete stretnúť, keď si užívate koncert svojho obľúbeného interpreta. Sú to ľudia, ktorí si neustále fotia pódium, poprípade si celučičký koncert nahrávajú. Toto je vec, ktorá vám celý zážitok znechutí a neodnesiete si z toho nič iné len pohľad na niekoho mobil.

Zdroj: petapixel.com

Tento problém by rada odstránila firma Apple. Ale ako sa dá niekoho prinútiť nenahrávať si celý koncert?

Riešením sú infračervené vlny. Najnovšia optika kamery je dnes schopná zachytiť toto vlnenie. Pokiaľ ho fotoaparát zachytí, neumožní spustiť nahrávanie videa alebo samotné fotenie! Je možné, že nová generácia iPhonu príde s podobnou technológiou svojej optiky, a tak jeho používatelia budú sčasti znevýhodnení. Keď sa na to pozrieme z opačného uhla pohľadu, využiť túto novinku môžu prevádzkovatelia múzeí alebo divadiel. Takisto je možné využívanie na polícii, aby sa predišlo neoprávneným nahrávaniam.

Zdroj: aojajena.wordpress.com

Možno ste už aj v minulosti postrehli, že spoločnosť Apple na niečo podobné vydala patent v roku 2011. Avšak nejde tu o úplné znefunkčnenie fotoaparátu vášho smartfónu. Princíp je veľmi podobný ako pri už spomenutom riešení, až na to, že hneď ako fotoaparát zachytí infračervené žiarenie, automaticky pridá vodotlač na vašu fotku.

Hlavným problémom je, že daný patent si bude vyžadovať vybavenie každého smartfónu infračerveným senzorom. Hneď ako sa však na koncerte objaví možnosť blokovania videa, ľudia si určite nájdu spôsob, respektíve zariadenie, ktoré nemôže byť zablokované.


Zdroj titulnej foto: [ahmadrabah.com](http://www.ahmadrabah.com/assets/uploads/ckfinder/files/%D8%A7%D9%84%D8%B0%D9%88%D9%82%20%D9%88%D8%A7%D9%84%D8%AC%D9%87%D8%A7%D8%B2%20%D8%A7%D9%84%D9%85%D8%AD%D9%85%D9%88%D9%84/GTY_apple_iphone_camera_sk_140429_12x5_1600.jpg) **Zdroj: [electronicbeats.net](http://www.electronicbeats.net/feed/apples-new-patent-block-iphones-camera-shows/)**