Apple vyvíja špeciálny tkaný displej na zobrazenie notifikácií

· 1 min read
Apple vyvíja špeciálny tkaný displej na zobrazenie notifikácií

US Patent and Trademark Offic dnes zverejnila patentovú prihlášku, ktorá odhaľuje, že si firma Apple podala patent na špeciálny tkaný displej. Mohol by slúžiť ako druhý displej nielen na Apple Watch, ale tiež napríklad na iPhone alebo MacBook.

Ide pritom o jedinečnú technológiu, ktorá umožňuje priamo do tkaniny implementovať displej. Pravdepodobne pôjde o špeciálne vlákna, ktoré by boli schopné preniesť svetlo.

Apple popisuje, že by sa mohli rozsvietiť buď celé vlákna, alebo iba ich časť (vďaka použitiu tkaniny, ktorá by zakryla časti vlákien). Celá technológia je pomerne zložitá, ale v praxi by to mohlo fungovať výborne.

Hlavné využitie by mal sekundárny displej, ktorý by bol energeticky menej náročný. Bolo by zaujímavé vidieť na Apple Watch remienok, ktorý by mohol zobrazovať ikonky aplikácií alebo obrázky priateľov, od ktorých máte nejakú notifikáciu. Navyše by si celý remienok mohol zachovať súčasnú pružnosť a vlastnosti a pri neaktívnom stave by nešlo poznať, že sa tam akýkoľvek displej nachádza.

Apple tiež spomína využitie na MacBooku a iPhone, v redakcii si však nevieme predstaviť látku na týchto zariadeniach.

Celá technológia je skutočne zaujímavá. Možno sa konečne znova dočkáme starého dobrého výrobku firmy Apple, u ktorej sme zvyknutí na inovácie. Ale nič nie je isté, predsa len si Apple podáva desiatky patentov denne.