Apple vyvíja reproduktor, ktorý bude inteligentne meniť zvuk podľa okolia

· 2 min read
Apple vyvíja reproduktor, ktorý bude inteligentne meniť zvuk podľa okolia

Firma Apple podľa správ na zahraničných serveroch vyvíja zaujímavý systém, ktorým by mohla znova o trocha zmeniť spôsob, akým počúvame hudbu. Dokonca si tento systém pred pár dňami patentovala a my tak máme možnosť pozrieť sa, ako by táto vychytávka fungovala.(Zdroj foto: micgadget.com)

Pôjde o systém, ktorý by bol zabudovaný v reproduktoroch. Patent popisuje stereo systém, ktorý by bol schopný nájsť, kde sa nachádza poslucháč, a podľa toho zmeniť zvuk tak, aby mal majiteľ ideálny hudobný zážitok. K tomu všetkému by mohol pomôcť iPhone, ktorý má väčšina ľudí stále blízko seba. Ten by do reproduktorov vysielal informácie o veľkosti miestnosti, nábytku, polohe poslucháča a tak ďalej. Na základe výpočtov by potom zmenil zvukové vlny.


(Zdroj foto: leshommesmodernes.com)

Nie je jasné, či sa firma Apple bude snažiť zabodovať v oblasti reproduktorov, alebo plánuje patent použiť iba pre spoločnosť Beats, ktorú pred nejakým časom odkúpila. Druhá možnosť nám síce pripadá ako pravdepodobnejšia, ale nehodno zabúdať, že firma Apple sa venuje hudbe viac ako kedykoľvek predtým. Predstavila Apple Music, vyvíja nové slúchadlá a aj iPad Pro má až 4 reproduktory, ktoré menia zvuk podľa toho, ako ich používateľ drží. Snažia sa mu pritom ponúknuť v rámci možností čo najlepšie stereo.

Možno sa teda Apple rozhodne predstaviť svoje vlastné stereo, ale nezabúdajme, že väčšina patentov, ktoré si Apple podá, ostane iba na papieri.


(Zdroj foto: cultofmac.com)


zdroj titulnej foto: tuvie.com
zdroj: cultofmac.com