Tajný tím zamestnancov skúma virtuálnu realitu

· 1 min read
Tajný tím zamestnancov skúma virtuálnu realitu

Pokiaľ ste si mysleli, že firma Apple len nečinne sedí a prizerá sa, ako sa spoločnosti Facebook, Sony, Google, HTC alebo Samsung hrajú s virtuálnou realitou, mýlili ste sa. Kalifornský gigant totiž tajne vytvoril obrovský tím odborníkov, ktorý skúma rôzne myšlienky tohto fenoménu.

alt
(Zdroj foto: samsung.com)

Podľa zistenia portálu The Financial Times sa v tejto skupine nachádza viac ako stovka inžinierov a odborníkov zaoberajúcich sa virtuálnou a rozšírenou realitou. Skupina vraj pracuje na VR headsete už niekoľko mesiacov, no zatiaľ nie je jasné, či už prišli s konkrétnou predstavou produktu.

Medzi odborníkov, ktorí sa nedávno pripojili k tímu, patrí napríklad aj Doug Bowman, profesor z Virginia Tech, ktorý je špecialista na 3D rozhranie virtuálnej reality. V skupine sa taktiež nachádzajú pracovníci, ktorí predtým pracovali na produktoch Microsoft Hololens alebo Lytro.

alt
(Zdroj foto: appleapple.top)

Ďalším náznakom toho, že Apple má skutočne záujem o virtuálnu realitu, je vyjadrenie Tima Cooka počas jeho prejavu o ziskoch spoločnosti. *“Myslím si, že je to naozaj skvelá vec, ktorá má niekoľko zaujímavých aplikácií,”* povedal Cook investorom.

No a v neposlednom rade tomu nasvedčuje aj nákup firiem ako Metaio, Faceshift, PrimeSense alebo Emotient, ktoré sa práve virtuálnou realitou zaoberajú.


Zdroj titulnej foto: [ecestaticos.com](ecestaticos.com) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/409741/apple-has-secret-team-of-hundreds-building-vr-headsets/?utm_content=buffer44256&utm_medium=social&utm_source=facebook.com&utm_campaign=buffer)**

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #08
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read