Spoločnosť Apple spustila iOS 10 beta 3. Toto je 7 nových funkcií, ktoré prináša

Spoločnosť Apple vypustila do sveta ďalšiu beta verziu nového systému iOS 10 s poradovým číslom 3. Obsahuje hneď niekoľko vylepšení a drobných zmien v porovnaní so staršími verziami. Poďme sa spoločne pozrieť na 7 zaujímavých noviniek, s ktorými beta 3 prišla.

1. Sťahovanie zo Safari a Mailu priamo do iCloudu

Táto funkcia bola už v predchádzajúcej beta verzii iOS 10, avšak až s príchodom beta 3 ju vývojári sfunkčnili. Vďaka tomu môžeš po novom sťahovať súbory z aplikácií Safari a Mail priamo do iCloudu.

zdroj: imore.com

2. Odomykanie iPhonu bez stlačenia Home Buttonu

Podobne ako pri sťahovaní do iCloudu, aj nová funkcia "Rest Finger to Open" síce bola predstavená už v beta 2, avšak funguje až v "trojke". V beta 3 si tak môžeš odomknúť mobil aj bez stlačenia domovského tlačidla, len jednoduchým priložením prsta. Niečo podobné sme doteraz poznali len vďaka Jailbreaku.

zdroj: wccftech.com

3. Odozva pri zamykaní iPhonu

Pri manuálnom zamykaní iPhonu 6s a 6s Plus pocíti užívateľ drobnú hmatovú odozvu. Na starších zariadeniach bude zamykanie sprevádzať nový zvuk.

zdroj: imore.com

4. Klávesnicu opäť počuť!

Firma Apple nám v beta 1 ukázala nový zvuk pri používaní klávesnice. Ten však s druhou beta verziou odstránila a najnovšie opäť pridala naspäť. Zdá sa, že vývojári v kalifornskej spoločnosti sa nevedia dohodnúť!

zdroj: imore.com

5. Siri a aplikácie tretích strán

V Nastaveniach po otvorení možnosti "Siri" nájdeš najnovšie sekciu so zoznamom aplikácií tretích strán, ktoré spolupracujú s hlasovou asistentkou.

zdroj: theverge.com

6. AR mód hry Pokémon GO konečne funguje

Majitelia predchádzajúcich verzií iOS 10 beta sa sťažovali na nefunkčnosť AR módu v hre Pokémon GO. V beta 3 to ale autori úspešne opravili.

zdroj: neurogadget.net

7. Novinky v Správach

Zmien sa dočkala aj aplikácia Messages. Tá už viac neorezáva obrázky do štvorcov. Pokiaľ ti niekto posiela v správach .gif obrázok, zobrazí sa ti špeciálna ikonka.

zdroj: 9to5mac.com


Pokiaľ ťa novinky v iOS 10 beta 3 zaujali, určite si nezabudni pozrieť užitočné video z portálu 9to5mac.com, kde ich všetky prezentujú.


Zdroj titulnej foto: ytimg.com

Zdroj: 9to5mac.com

Dávid Baránek

Dávid Baránek

Zaujímam sa o Apple a všeobecne o svet technológií. Okrem pravidelného prispievania do ThinkApple píšem poviedky a venujem sa športu.
Zvolen