Firma Apple vymenila na dvoch školách staršie iPady za nové MacBooky

· 1 min read
Firma Apple vymenila na dvoch školách staršie iPady za nové MacBooky

Počítače, laptopy, iPady a tablety používame nielen doma, ale aj v práci či v škole. Ako sa hovorí, technika ide dopredu tak rýchlo, že keď si jeden deň kúpiš novinku, na druhý deň je už stará. Preto museli byť študenti dvoch vybraných stredných škôl v štáte Maine nadšení ponukou od firmy Apple.

Správne, kým na Slovensku väčšina škôl používa počítače spred desiatich rokov, v Amerike dostali dve štátne školy možnosť od Apple a Ministerstva školstva štátu Maine vymeniť iPady za MacBooky bez ďalších poplatkov. Podnetom pre Apple bol prieskum, v ktorom sa až 88,5 % učiteľov a 74 % študentov vyjadrilo, že preferujú laptopy pred iPadmi.

Zdroj: youtube.com

Podľa učiteľov boli iPady nepraktické a študenti ich prevažne používali na hranie hier. Laptopy ponúkajú oveľa viac možností pri písaní prác, rôznych projektov a najmä v oblasti kódovania a programovania.

Apple pracuje na svojom programe vzdelávania na iPadoch od minulého roku. Súčasťou programu sú aj nové funkcie a aplikácie na iOS 9 (ako napríklad triedna aplikácia), ktoré majú uľahčiť vyučovanie. Avšak iPady stále nemôžu študentom ponúknuť všetko to, čo laptopy. Preto sa učitelia tejto zmene potešili. Študenti sa musia radovať tak isto. Veď kto by nechcel mať v škole poruke MacBook ako pomôcku na učenie?!


Zdroj: macrumors.com

Zdroj titulnej foto: apple.com