Firma Apple vylepšuje aplikáciu Mapy - najala odborníka v oblasti satelitnej navigácie

Firma Apple vylepšuje aplikáciu Mapy - najala odborníka v oblasti satelitnej navigácie

Aplikáciu Mapy od Apple poznáme všetci. Táto aplikácia bola však často zosmiešňovaná, keďže sa v nej mnohokrát vyskytovali chyby, podávala mylné informácie o polohe alebo navigovala používateľov zlým smerom. To je však už za nami, firma Apple tieto chyby postupne odstraňovala a inovovala Mapy.

Prednedávnom sa dokonca do tímu Apple pripojil Sinisa Durekovic, nemecký softvérový inžinier, ktorý bol hlavným architektom a inžinierom pre navigačné systémy Harman International Industries’. Hoci znalosti a skúsenosti Durekovica by sa potenciálne mohli použiť pri zostavovaní povestného Apple Car, je pravdepodobnejšie, že sa pripojí k 4 000-člennému tímu v Indii, ktorý pracuje na vylepšeniach aplikácie Mapy.

Zdroj: apple.com

Durekovic má viac ako 20 rokov skúseností s prácou na rôznych technológiách satelitnej navigácie, ktoré sú používané automobilkami ako BMW, Mercedes, Volkswagen a mnoho iných.

Firma Apple debutovala s aplikáciou Mapy v roku 2012, avšak štart sa neuskutočnil podľa plánov. Spomínané chyby tu boli normálnou vecou, ale Apple tvrdo pracovala a vyvíjala nové technológie na zlepšenie kvality a presnosti aplikácie. Hoci tieto zlepšenia a novinky boli jednoznačne krokom vpred, Mapy od Apple, bohužiaľ, stále zaostávajú za lídrom - Google Maps.

Zdroj: apple.com

Čo sa týka Sinisa Durekovica, v profile na portáli LinkedIn si môžeme všimnúť, že pre spoločnosť Apple začal pracovať od októbra minulého roku a presunul sa do oblasti San Francisca. Keď však príde na otázku, čo bude Sinisa Durekovic konkrétne robiť pre spoločnosť, odpovede sa zatiaľ nedočkáme, Apple nechce nič prezradiť. V každom prípade môžeme určite čakať ďalší veľký pokrok a vylepšenia v aplikácii Mapy od Apple.


Zdroj titulnej foto: [digitaltrends.com](http://s3.amazonaws.com/digitaltrends-uploads-prod/2015/05/Apple-Update-Traffic.png) **Zdroj: [cultofmac.com](http://www.cultofmac.com/431370/apple-hires-satnav-expert-to-improve-maps-app/#more-431370)**