Firma Apple vylepšila svoje mapy, používa ich 3x viac ľudí ako tie od Google

Firma Apple vylepšila svoje mapy, používa ich 3x viac ľudí ako tie od Google

Pri predstavení Apple Maps skončilo pár ľudí v rieke a pár sa zasa stratilo. Jednoducho povedané, neboli to práve najlepšie mapy. Firma Apple však usilovne pracovala na ich vylepšení. Teraz, po viac ako troch rokoch, môžeme povedať, že všetka snaha bola na niečo dobrá a mapy sú viac ako použiteľné.

Vyzerá to tak, že snahu a tvrdú drinu oceňujú aj majitelia zariadení Apple tým, že mapy aktívne používajú. Spoločnosť Apple sa rozhodla podeliť so svojím úspechom s agentúrou Associated Press. Povedala, že jej mapy sú na iPhonoch 3x používanejšie ako konkurenčné riešenie od Google a že každý týždeň riešia Apple Mapy viac ako 5 miliónov požiadaviek používateľov.

S týmto tvrdením však nesúhlasí spoločnosť comScores, ktorá tvrdí, že podľa jej dát majú Apple Mapy pred tými od Google iba malý náskok a rozhodne nejde o 3-násobok. Dôvodom je pravdepodobne rozdielny prístup k dátam. Zatiaľ čo Apple započítava to, koľkokrát daný používateľ aplikáciu otvorí, comScores počíta iba množstvo používateľov, ktorí aplikáciu otvoria aspoň raz za mesiac.

Nech je to akokoľvek, je jasné, že firma Apple urobila kus práce a tá priniesla ovocie. Aj napriek tomu Google mapy celkovo vedú a sú nainštalované na viac zariadeniach, za čo môže aj fakt, že ich Google inštaluje do každého telefónu a tabletu s Androidom.

Read more