Apple vydal zrejme posledné aktualizácie pre macOS Sierra, iOS 10 a tvOS 10

Apple vydal zrejme posledné aktualizácie pre macOS Sierra, iOS 10 a tvOS 10

Po dlhšom testovaní sme sa dočkali, zrejme už posledných, finálnych aktualizácií pre súčasné operačné systémy od Apple. Jedná sa o macOS Sierra 10.12.6, iOS 10.3.3 a tvOS 10.2.2

V macOS Sierra sa zrejme opäť zameriavalo na bezpečnosť, stabilitu a kompatibilitu, rovnako ako v tvOS. V prípade iOS bol aj odstránený závažný bug, ktorý umožňoval hackerom spustiť škodlivý kód na Wi-Fi čipe od Broadcomu, ktorý sa nachádza v mnohých iOS zariadeniach. Na túto chybu v operačnom systéme sa upozorňovalo už od čias iOS 10.3.1.


Zdroj: lynda.com


Nakoľko sa už nejedná o betaverzie, ich inštalácia a používanie by malo byť bezproblémové. Aj napriek tomu ti však odporúčame zálohovať si všetky svoje dôležité dáta.

macOS sa aktualizuje tradične cez Mac App Store. iOS sa dá aktualizovať cez iTunes na Macu a PC, alebo cez over-the-air aktualizáciu priamo na iOS zariadení. V prípade tvOS treba ísť do System -> Software Update.

Dokončené verzie macOS High Sierra, iOS 11, watchOS 4 a tvOS 11 sa očakávajú na jeseň tohto roku, pravdepodobne na evente v septembri.

Zdroj titulnej foto: tekrevue.com
Zdroj: macrumors.com