Apple vydal verejnú betu iOS 9 a OS X El Capitan (+link na stiahnutie)

· 1 min read
Apple vydal verejnú betu iOS 9 a OS X El Capitan (+link na stiahnutie)

Apple včera vydal iOS 9 beta 3 a OS X El Capitan beta 3, na ktorý ja mimochodom na svojom Macu stále poctivo čakám, keďže som ho stále nedostal. Apple však okrem verzií pre vývojárov vydal aj betu pre verejnosť, takzvanú Public Beta, ktorú si môžete stiahnúť každý, kto má nejaké iOS alebo OS X zariadenie. Stačí, keď sa prihlási na tejto stránke a stiahne si software, ktorý chce. Presný návod je zbytočné poskytovať, jedná sa o úplne jednoduchý proces podobný akejkoľvek aktualizácii.

Spoločne sa tak uživatelia, ktorí sa do tohto programu zapoja budú podieľať na tom, aby Apple mohol na jeseň vypustiť čo najvyladenejší systém a aby sa nestalo, že nakoniec bude musieť Apple riešiť problém podobný tomu, keď sa iPhone 6 po update na iOS 8.1.2 nedokázal pripojiť na sieť.

Uživatelia budú dostávať aktualizácie, ktoré sa budú mierne líšiť od tých, ktoré budu dostávať vývojári. Pôjde o vyladenejšie aktualizácie, ktoré budú vychádzať v dlhších intervaloch. Operačné systémy iOS 9 a OS X El Capitan budú dostupné na jeseň bezplatne pre všetkých. Zoznam podporovaných zariadení nájdete nižšie.

iOS 9 bude možné využívať na následujúcich zariadeniach:

iPhone 4S
iPhone 5
iPhone 5c
iPhone 5s
iPhone 6
iPhone 6 Plus
iPad 2
iPad 3
iPad 4
iPad Air
iPad Air 2
iPad mini
iPad mini 2
iPad mini 3
iPod touch (5. generácia)

OS X El Capitan bude možné využívať na následujúcich zariadeniach:

iMac (Mid-2007 a novší)
MacBook (Late 2008 Aluminum alebo Early 2009 a novší)
MacBook Pro (Mid/Late 2007 a novší)
MacBook Air (Late 2008 a novší)
Mac mini (Early 2009 a novší)
Mac Pro (Early 2008 a novší)