Apple vydal Move from Android to iOS

· 1 min read
Apple vydal Move from Android to iOS

Tak ako sa očakávalo, Apple včera vydal okrem nového iOS 9 aj svoju historicky prvú aplikáciu pre konkurenčný operačný systém Android. Jedná sa o aplikáciu, ktorá vam umožní jednoducho prejsť z Android telefónu na iPhone.

Aplikácia vám umožní bezproblémovo presunúť vaše kontakty, správy, fotky, videa, webové záložky, mailové účty, kalendáre, tapetu a skladby a knihy, ale iba tie bez ochrany DRM. Okrem toho aplikácia tiež preskúma aplikácie a podľa toho vám navrhne ich stiahnuť na iOS. v prípade aplikácii, ktoré sú platené ich príde do zoznamu želaní v App Store aby ste si ju mohli kedykoľvek kúpiť

Stačí stiahnuť aplikáciu, ktorá zaberá iba necelé 3 MB z Google Play a mať pri sebe čistý, teda vyresetovaný iPhone. V priebehu nastavovania vám iPhone ponúkne možnosť preniesť si veci zo svojho Androidu. Potom sa už iba na iPhone vygeneruje kód, ktorý zadáte na svojom starom telefóne a začne bezdrôtový prenos.

Aplikácia sa po svojom prvom dni stála nenávidenou, čo dokazuje nie len priemerne hodnotenie iba 1,8 hviezdičky, ale aj komentáre na Google Play, kde sa na spoločnosť Apple dokonca nadáva. Podľa môjho názoru sa však jedná o skvelú aplikáciu, pretože sám mám teraz Android a keď sa raz rozhodnem prejsť naspäť na iOS, budem to mať jednoduché a nebudem musieť riešiť veci komplikovane cez viac služieb.

Aplikáciu si môžete z Google Play stiahnuť priamo tu