Apple vydal novú Magic Mouse, Magic Trackpad a Magic Keyboard

· 3 min read
Apple vydal novú Magic Mouse, Magic Trackpad  a Magic Keyboard

Apple nedávno vydal novú trojicu, ktorá nám každý deň pomáha pri práci s našími Apple počítačmi. Konkrétne sa jedná o novú Magic Mouse 2, Magic Trackpad 2 a Magic Keyboard 2.

Pri Magic Mouse sa dočkáme integrovanej batérie. Je ľahšia a vďaka súvislému dnu a vstavanej batérii má menej pohyblivých súčiastok. Samotná myšlienka novej myšky vraj vznikla tak, že sa inžinierom v Apple nepláčil zvuk, ktorý vydávala stará myš pri klikaní a pohybe po stole. Stačilo však zmeniť vnútorné rozloženie a optimalizovať nožičiky a všetko je v poriadku.

Nová Magic Mouse sa nabíja Lightning káblom, ktorý je na spodnej strane. Na umiestnenie tohto konektoru sa objavilo veľa vtipných obrázkov, predsa len nemožnosť používať myš počas nabíjania je zaražajúca. Ak sa však nad tým zamyslíte, kde inde by ste dali Lightning konektor tak, aby nezavadzal a nekazil krásny design?

V prípade Magic Keyboard sa toho zmenilo naozaj veľa. Okrem zabudovanej batérie a Lightning konektoru sa zmenil design a musím povedať, že je naozaj úžasný. Klávesy sú teraz vybavené novým mechanizmom, ktorý sa prvýkrát objavil v novom 12" MacBooku. Tento mechanizmus sa stretol negatívnymi aj pozitívnymi reakciami. Zatiaľ, čo niektorí ho milujú, tak ďalší ho nenávidia a tvrdia, že sa na ňom nedá písať. Osobne som 12" MacBook vyskúšal a tvrdím, že takto rýchlo som ešte na žiadnej inej klávesnici nepísal. Klávesnica by mala na jedno nabitie vydržať viac ako mesiac.

Ako sa vraví, to najlepšie na koniec. A tým najlepším je nový Magic Trackpad 2. Ten obsahuje integrovanú batériu a tiež Force Touch technológiu, ktorá sa tak vôbec prvýkrát dostáva do stolných počítačov Mac. Navyše je jeho plocha asi o 30% väčšia ako u predchádzajúceho modelu, ktorý mal plochu o 75% väčšiu ako trackpad na MacBooku. Tento trackpad je tak skutočne obrovský. Na jeho fungovanie je však vyžadovaný Bluetooth 4.0 a staršie Macy s ním tak nedokážu bezdrôtovo fungovať.

Poteší však informácia, že Magic Keyboard a Magic Trackpad 2 je možné pripojiť pomocou Lightning konektoru a tak ich používať. Je teda pravdepodobné, že si aj majitelia starších Macov budú môcť dopriať nový Magic Trackpad, na nich stole však bude o jeden kábel viac. Jedinou podmienkou pre fungovanie príslušenstva je OS X El Capitan.

Nakoniec spomenieme, že je príslušenstvo oproti predchádzajúcim generáciam drahšie a, že staršie generácie už nebude možné zakúpiť. Je tieť otázne, či Apple v ponuke ponechá nabíjačku na batérie. Ceny sú následujúce:

Magic Trackpad 2: $129
Magic Mouse 2: $79
Magic Keyboard: $99