Apple vydal novú Apple TV s podporou aplikácii a novým ovládačom

· 2 min read
Apple vydal novú Apple TV s podporou aplikácii a novým ovládačom

Apple dnes predstavil novú Apple TV a spolu s ňou aj nový tvOS. Jedná sa tak po dlhej dobe o čerstvý vietor do vôd Apple TV. Dočkáme sa nového ovládača, hier, podpory aplikácii... Ale poďme pekne po poriadku.

Nový ovládač obsahuje na vrchu dotykovú plochu. je čierny a okrem už spomínanej plochy obsahuje tieto tlačidlá: Menu tlačidlo, Displej tlačidlo, tlačidlo pre aktiváciu Siri, tlačidlá hlasitosti a Play/Pause tlačidlo. Na jedno nabitie vydrží krásne 3 mesiace, obsahuje gyroskop a accelerometer. Po otočení na šírku sa z neho stane ovládač na hry. Ak by vám to nestačilo, ako ovládač môžete použiť aj svoj iPhone alebo iPod. Potom môžu na jednej televízii hrať Multiplayer až 4 hráči.

Apple TV vďaka tvOS teraz umožnuje inštalovať aplikácie z AppStore. Dočkali sme sa aj Siri, ktorá bude súčasťou celého prostredia. tvOS má tiež notifikácie, veľmi podobné tým na iOS alebo OS X.

Po tom, čo nám Apple ukázal kopec aplikácii (ktoré sú univerzálne od iPhone, cez iPad až po Apple TV) a my sme pochopili, že to myslí naozaj vážne sme sa dočkali ďalších dôležitých informácii. Apple TV ponúka Apple A8 chip, ktorému sekunduje 1GB operačnej pamäte, disponuje technológiou Bluetooth 4.0, Wifi triedy 802.11ac a obsahuje IR receiver. Aj napriek tomu, že sme dúfali v 4k rozlíšenie sme sa opäť dočkali iba 1080p, teda Full HD. Myslím, že to je celkom škoda, vzhľadom na Retina displeje vo všetkých Apple zariadeniach.

Na zadnej strane potom nájdeme vstup pre energiu, HDMI vstup a Ethernet. Cela je veľmi priaznivá, konkrétne 149 dolárov za 32GB a 199 dolárov za 64GB verziu. Jedná sa tak o jednu z najlacnejších herných konzol súčastnosti. Je však odvážne tvrdiť, že by mohla Apple TV 4. generácie konkurovať PS4 alebo Xboxu One, skôr sa bude jednať o konkurenciu pre minulú generáciu (Xbox 360 a PS 3). Ostáva dodať, že táto novinka bude dostupná koncom októbra, do konca roka potom bude vo viac ako 100 krajinách sveta a teda určite si ju mnoho z nás nájde pod stromčekom.