Apple vydal nové beta verzie iOS, watchOS a tvOS

Apple vydal nové beta verzie iOS, watchOS a tvOS

Apple vydal aktualizácie svojich troch operačných systémov pre vývojárov. Verejnej betaverzie iOS 11 sme sa nedočkali, predpokladaný termín je tento utorok alebo streda. Čo sa týka tvOS, Apple plánuje v budúcnosti verejnú beta pre nadchádzajúci tvOS, avšak nie je jasné kedy. Betaverzia watchOS nie je dostupná verejnosti vôbec, nakoľko sa nedá downgradnúť.


Zdroj: wccftech.com


iOS 11 pre vývojárov je len upravená druhá betaverzia iOS a aktualizácia zaberá pomerne málo miesta v porovnaní s "veľkými" betami. Revízne číslo druhej bety je 15A304i, zatiaľ čo upravená betaverzia má revízne číslo 15A304j. Apple nezverejnil podrobnosti ohľadom tejto aktualizácie.

watchOS je dostupný len pre vývojárov. Ak máš vývojársky účet, betu si môžeš nainštalovať cez Apple Watch aplikáciu na iPhone cez voľbu General -> Software Update. Podmienky na inštaláciu sú rovnaké ako v každej novej verzii watchOS, nielen pre vývojárov: hodinky musia mať aspoň 50% kapacity baterky, musia byť zapojené na nabíjačke a byť v dosahu iPhonu.

Aj v prípade tvOS sa jedná o revíziu predošlej betaverzie. Revízne číslo predchádzajúcej betaverzie bolo 15J5310e, aktuálne je 15J5310h. Apple, tak ako v prípade iOS, nezverejnil, aké zmeny obsahuje revízia. Ak si vývojár, beta verzia tvOS sa inštaluje pripojením Apple TV k počítaču cez USB-C kábel a inštalácia prebieha cez iTunes.

Osobne sa teším hlavne na iOS 11, nakoľko iPad dosť často používam aj na produktivitu a vylepšený multitasking či Dock a drag-n-drop sú veľmi vítané funkcie, avšak aktualizácie aplikácií v App Store podporujúce nové funkcie v iOS 11 sa objavia, až keď bude vydaný finálny iOS. Toto isté platí aj pre macOS High Sierra, samozrejme len pre aplikácie, ktoré sú dostupné cez Mac App Store.

Zdroj titulnej foto: futurecdn.net
Zdroj: macrumors.com