OSx

Firma Apple vydala nové verzie iOS, OS X, tvOS a WatchOS

· 2 min read
Firma Apple vydala nové verzie iOS, OS X, tvOS a WatchOS

Firma Apple vydala druhú beta verziu iOS 9.3, ktorá oproti predchádzajúcej verzii (iOS 9.3 beta 1) ponúka iba malé zmeny. Tou najpodstatnejšou je možnosť zapnúť nočný režim priamo z notifikačného centra. Režim sa tiež v nastaveniach dočkal samostatnej kategórie s novými možnosťami nastavení. Takisto firma Apple odstránila 3D Touch skratku pre nastavenia, ktorá aj tak nemala veľký zmysel.

Ak si chcete pozrieť kompletný zoznam noviniek z iOS 9.3 Beta 2, odporúčame následujúce video.

OS X teraz podporuje živé fotky z iPhone 6s. Tie vám môžu priatelia posielať cez iMessage a vy si ich budete môcť pozrieť. Tiež sme sa dočkali možnosti ochrániť si vybrané poznámky heslom. Na zobrazenie týchto poznámok však je potrebný iOS 9.3, ktorý je zatiaľ dostupný iba pre vývojárov.

Čo sa týka novej bety tvOS vo verzii 9.2 beta 2 pre najnovšiu Apple TV štvrtej generácie, tá by mala ponúknuť napríklad aplikáciu podcasty, možnosť vytvoriť si priečinky na ploche či podporu bluetooth klávesníc, ktoré môžu výrazne uľahčiť zadávanie textu. Tiež sme sa dočkali nového prepínača aplikácií, ktorý sa teraz viac podobá na ten z iOS 9 a menej na ten z iOS 8.

Ak si chcete prezrieť všetky novinky, odporúčame nižšie uvedené video.

Posledný operačný systém, ktorý sa dočkal updatu, je WatchOS pre hodinky Apple Watch. Vďaka nemu teraz môžete s iPhonom spárovať viac Apple Watch. Telefón potom sám rozozná, ktoré z hodiniek máte na zápästí, a prepojí sa s nimi.

Dočkali sme sa tiež vylepšenia aplikácie Mapy, ktorá teraz umožňuje rýchlo zapnúť navigáciu domov a rýchlo vyhľadať miestne podniky.

Ak sa už tešíš a ideš aktualizovať, tak ťa musíme sklamať. Ide o beta verzie dostupné iba pre vývojárov. Ak si zapojený do verejného beta testu, mali by ti všetky nové verzie týchto systémov doraziť už zajtra. Nám ostatným ostáva čakať do februára, keď vydajú OS pre širokú verejnosť.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read