Spoločnosť Apple vydala iOS 9.2: zrýchľuje zariadenie, opravuje Apple Music, Siri prináša nové jazyky

· 2 min read
Spoločnosť Apple vydala iOS 9.2: zrýchľuje zariadenie, opravuje Apple Music, Siri prináša nové jazyky

Spoločnosť Apple pred malou chvíľou vydala iOS 9.2 pre širokú verejnosť. Tento update je určený pre iPhone 4s a novšie, teda pre všetky zariadenia, ktoré podporujú iOS 9. Majitelia iPhonu 4 teda ostanú sklamaní, čo sa však dalo očakávať. A čo tento update ponúka?

V Apple Music je teraz možnosť vytvoriť nový playlist počas toho, ako pridávate skladbu do iného playlistu. Takisto sme sa dočkali indikátora označujúceho stiahnuté skladby v častiach Moja Hudba a Playlisty.

Vylepšená bola stabilita a funkcie väčšiny aplikácií, napríklad Safari, Podcasty, Wallet či kamera, kde by sa už nemalo stávať, že pri pokuse o nahratie videa ostane obrazovka čierna. Klávesnica má pri rýchlej odpovedi vylepšenú citlivosť. Nová je tiež funkcia Drop Mail, určená na odosielanie veľkých príloh. A ak ste na fórach videli sťažnosti používateľov ohľadom toho, že vyhľadávanie v aplikácii Kontakty nezobrazuje žiadne výsledky, tak by to táto aktualizácia mala zmeniť.

Siri taktiež podporuje arabčinu pre Saudskú Arábiu a Spojené arabské emiráty. Slovenčina, bohužiaľ, opäť chýba. Vzhľadom na to, že sa už tento rok ďalšieho update iOS nedočkáme, je viac ako jasné, že správy o Siri v CZ/SK jazyku z konkurenčných serverov neboli pravdivé.

Ďalšia novinka sa týka toho, že po novom môžete do svojho iPhonu importovať fotky priamo, bez použitia iTunes. To sa môže zísť napríklad v prípade, keď vám kamarát, ktorý nemá iTunes, chce stiahnuť fotky zo svojho počítača.

Aktualizácia zaberá približne 200-300 Mb (v závislosti od zariadenia) a je odporúčaná pre všetkých používateľov. Nejde síce o nič prevratné, ale aj napriek tomu zlepší používateľský zážitok na zariadeniach s dotykovým displejom a nahryznutým jabĺčkom na zadnej strane.

Related Articles

Týždňový newsfilter + Podcast #10
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #09
· 9 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #07
· 8 min read
Týždňový newsfilter + Podcast #06
· 7 min read