Apple vydal iOS 9.0.1! Zlepšila sa kvalita fotenia?

· 2 min read
Apple vydal iOS 9.0.1!  Zlepšila sa kvalita fotenia?

Možno ste túto správu postrehli už včera, ale ja som sa rozhodol s článkom deň počkať a najskôr nový iOS 9.0.1 vyskúšať, aby som vám mohol priniesť skutočné dojmy. Podľa popisu, Apple túto aktualizáciu vydal najmä ako opravu chýb. Mnohí používatelia sa po nainštalovaní verzie 9.0 nedokázali dostať cez prvotné nastavenia a niektorí ráno zaspali do práce, pretože im nezvonil budík. A práve takéto väčšie nedostatky odstraňuje nová aktualizácia.

iOS 9.0.1

Teraz k tomu, čo som si všimol ja. Už po dni si dovolím tvrdiť, že sa výdrž batérie zvýšila a hlavne zmizli náhle poklesy stavu nabitia, s ktorými ste sa mohli stretnúť v každej verzii iOS 8 a aj v prvej verzii iOS 9. Niekoľkokrát sa mi predtým stalo, že keď som si na iPhone/iPade skontroloval percentá batérie, v priebehu piatich minút, rozdiel medzi číslami činil aj 10-15%, a to najmä, ak bolo spomínané zariadenie dobité zhruba na 50%. Za túto nápravu dávam naozaj veľké plus. Rýchlosť systému sa zvýšila len jemne. iOS 9.0.1 stále nie je doladený a zrejme sa takého výkonu, aký nám s príchodom deviatky sľuboval Apple, dočkáme až v oveľa pokročilejších verziách. Softwarovým vylepšením si podľa mňa prešla aj kamera, a to hlavne na iPade. Fotky a videá v exteriéri sa mi zdajú oveľa čistejšie a menej zrnité. Moju teóriu potvrdzuje aj fakt, že ihneď po stiahnutí a nainštalovaní iOS 9.0.1 moje zariadenia nedokázali načítať obraz z kamery a zobrazovali namiesto neho len čiernu obrazovku až pokým som ich nereštartoval (po každej aktualizácii sa zariadenie oplatí reštartovať, pozor nie vypnúť a zapnúť, zariadenie reštartujete súčasným podržaním domovského tlačidla, teda jediného tlačidla na prednej strane, a tlačidla pre odomknutie/zamknutie).

Ricky iPad Air

iOS 9.0.1 nám síce neprináša množstvo vylepšení a vymožeností, určite je ale príjemným a dôležitým krokom vpred pre splnenie sľubu o rýchlosti, plynulosti a výdrži batérie, ktorý dal svojim zákazníkom Apple. Veľkosť aktualizácie sa pohybuje v naozaj malých číslach a ak už ste sa predtým rozhodli nainštalovať iOS 9, určite aktualizujte aj teraz. P.S. Nezabudnite na reštart!

*****Titulná fotografia a fotografia v článku sú vytvorené iPadom Air, iOS 9.0.1