Apple vydal druhú vývojársku betu macOS High Sierra a iOS 11

Apple vydal druhú vývojársku betu macOS High Sierra a iOS 11

Verejná betaverzia macOS High Sierra a iOS 11 bude čoskoro realitou, zrejme už budúci týždeň. Používatelia s vývojárskym účtom dostali druhú betaverziu už teraz a je opravených veľa chýb.

Aj keď budú vydané verejné betaverzie macOS a iOS, nezabúdaj, že sa jedná o nedokončený produkt a nemal by sa inštalovať na produktívne/pracovné zariadenia.


Zdroj: imore.com


macOS High Sierra prinesie nový súborový systém (APFS - Apple File System), videokodek HEVC a Metal 2 s podporou pre virtuálnu realitu a externé grafické karty.

V betaverziách macOS High Sierra sa budú postupne objavovať funkcie, ktoré boli prezentované na tohtoročnej WWDC, ako napr. vylepšené Safari s funkciou obmedzujúcou sledovanie činnosti užívateľa na Internete, ktorá nepoteší reklamné agentúry a taktiež sa výrazne zrýchli výkon prehliadača. Siri dostane rozšírenú podporu pre hudbu a nový, prirodzenejší hlas. Samozrejme, vylepšené budú aj iné aplikácie, ako Messages, FaceTime, Notes a iCloud.

iOS 11 je veľká aktualizácia hlavne pre iPad. Obsahuje nový dock, ktorý sa podobá tomu na Macu, systémovo podporovaný drag-n-drop, aplikácia Files na správu súborov, prepracovaný prepínač aplikácií a rozšírená podpora pre Apple Pencil.

Medzi spoločné funkcie pre iPad aj iPhone patria upraviteľné Control Center, nová Lock Screen, ktorá je po novom spojená s notifikačným centrom a Apple Pay dostáva peer-to-peer platby. Znateľné vylepšenia dostáva aj Siri, aplikácia Photos a aj predinštalovaná aplikácia Camera.

V iOS sa opravovalo veľmi veľa chýb a objavujú sa nové funkcie. Medzi opravené funkcie patrí nefungujúce tlačitko Bluetooth v Control Center. 3D Touch pri detekcii dát, ako telefónne čísla či e-mailové adresy, už funguje korektne a aplikácie nad 100 MB sa už nebudú sťahovať cez mobilné dáta. Bolo pridaných viac možností k funkcii Do Not Disturb počas šoférovania a takisto sa objavili a zdokumentovali novoobjavené chyby.

Tešíš sa na nový macOS a iOS? Budeš inštalovať verejnú beta verziu? Podeľ sa s nami v diskusii. Ja osobne budem skúšať betaverziu iOS na iPade :-)

Zdroj titulnej foto: tekrevue.com
Zdroj: macrumors.com