Apple vydal betu iOS 10.3

· 1 min read
Apple vydal betu iOS 10.3

Apple vydal beta verziu nového operačného systému pre svoje mobilné zariadenia. Jedna sa o prvú beta verziu systému iOS s príponou 10.3, ktorá je určená pre registrovaných vývojárov, ktorí si zaplatili na stránkach Applu ročný poplatok v hodnote 99 dolárov.

Tento systém prináša niekoľko noviniek. V prvom rade sa jedná o funkciu Find My AirPods vďaka ktorej bude možné nájsť stratené bezdrôtové slúchadlo pokiaľ sa nachádza v blízkosti dosahu Bluetooth. Táto "fičurka" je k dispozícii priamo v aplikácii na nájdenie Apple zariadeni "Find my iPhone", ktorá je v nových zariadeniach predinštalovaná. So slúchadiel vie vyťažiť skutočne maximum a Apple pred zahájením hľadania upozorňuje, že by ste v žiadnom prípade nemali mať AirPods v uchu.

Zdroj: express.co.uk

Medzi ďalšie novinky patrí možnosť vývojárov odpovedať na komentáre k im aplikáciam na AppStore. Špekuluje sa tiež,že by mohol byťv ďalšej beta verzii tohto systému pridaný Dark Mode na ktorý množstvo použivateľov už dlho čaká. Zatiaľ sa tak však z neznámeho dôvodu nestalo a nie je známe, či sa ho nedočkáme až pri iOS 11.

Aktualizácia bude už za niekoľko dní či týždňov dostupná pre všetkých používateľov jabĺčnych zariadení, či už formou OTA aktualizácie alebo v iTunes. O ďalších novinkách a finálnom vydaní pre verejnosť vás samozrejme budeme informovať.

zdroj: Apple.com


Zdroj titulnej foto: express.co.uk
Zdroj: macrumors.com