Apple vydal betaverziu macOS, iOS, watchOS a tvOS

Apple vydal betaverziu macOS, iOS, watchOS a tvOS

Apple vydal nové betaverzie svojích operačných systémov. V prípade macOS sa jedná o verziu 10.12.6 Beta 3, iOS má označenie 10.3.3 Beta 3, pre chytré hodinky od Apple je systém watchOS 3.2.3 Beta 3 a pre Apple TV je dostupná betaverzia s označením 10.2.2 Beta 3. macOS a iOS sú dostupné pre vývojárov a aj pre verejnosť, watchOS a tvOS zatiaľ len pre vývojárov.

Pomaly sa blížia finálne verzie spomínaných operačných systémov, ktoré budú hotové na jeseň tohto roku. Preto tieto súčasné betaverzie môžu byť po skončení betatestingu a ich finálnym vypustením pre všetkých užívateľov poslednými pred tým, ako sa Apple začne naplno venovať nadchádzajúcim verziám.


Zdroj: macrumors.com


Aktualizácie sú v súčasnosti dostupná pre vývojárov a v prípade macOS a iOS aj pre verejnosť. Samozrejme, neodporúčame ich inštalovať na produktívnom zariadení, nakoľko ešte môžu obsahovať chyby, ktoré ešte neboli opravené alebo môže byť problém s kompatibilitou aplikácii, ktorý sa týka hlavne macOS a iOS.

Nie je známe, aké presne zmeny sa vykonali, nakoľko Apple pri betaverziách nevydáva zoznam zmien. Pravdepodobne ide o menšie zmeny pod kapotou vylepšujúce kompatibilitu, stabilitu, bezpečnosť a výkon systému.

V prípade iOS je zaujímavé, že aktualizácia obsahuje nové pozadia pre iPad Pro.

Čo sa týka Apple Watch, treba si dávať pozor, lebo watchOS sa nedá downgradovať, čo je zrejme dôvodom, prečo je aktuálna verzia watchOS dostupná len pre vývojárov. Takisto pre nainštalovanie aktualizácie watchOS treba mať okrem vývojárskeho beta profilu aj baterku v hodinkách nabitú na minimálne 50% a zároveň v nabíjačke a taktisto musí byť v dosahu aj iPhone.

Zdroj titulnej foto: ytimg.com
Zdroj: macrumors.com