Apple vydal beta verziu OS X 10.10.3 pre širokú verejnosť. Obsahuje aplikáciu Photos

· 2 min read
Apple vydal beta verziu OS X 10.10.3 pre širokú verejnosť. Obsahuje aplikáciu Photos

Všeci verejní BETA testeri teraz môžu vyskúšať novú aplikáciu pre OS X - Photos.app
vďaka verejnému vydaniu OS X Yosemite 10.10.3

Daná aktualizácia je označená ako 14D87p, OS X Yosemite 10.10.3 Verejná BETA. Je k dispozícií na stiahnutie cez Mac App Store pre všetkých, ktorí sa zaregistrovali do OS X beta programu a to samozrejme zdarma.

The Ghost Logo

Apple odporúča inštalovať novú betu na samostatný oddiel aby v prípade pádu systému užívatelia neutrpeli žiadne straty na dátach. Taktiež odporúča vždy svoje dáta zálohovať hlavne pri používaní BETA software-u.

Súčasťou tejto BETA verzie je hlavne nová foto aplikácia, ktorá organizuje foto knižnicu užívateľa a pomáha s dokonalou úpravou fotiek. Užívatelia tiež môžu uložiť svoje fotografie a videa v cloude pomocou iCloud Library a potom k ním pristupovať na všetkých svojich zariadeniach OS X a iOS.

Niektoré vlastnosti, ktorými disponuje nová aplikácia Photos:

  • Prehliadanie fotografie podľa času alebo miesta, podľa zbierok alebo rokov.
  • Prechádzanie knižníc pomocou pohodlných fotiek, zdieľaných albumov a tabov projektov.
  • Uchovávanie všetkých fotiek a videí v iCloud foto knižnici v ich pôvodnom formáte a plnom rozlišení.
  • Upravovanie fotografií s výkonnými a ľahko použiteľnými nástrojmi pre úpravu, pre ktoré stačí niekedy jeden klik, alebo potiahnutie kurzorom, taktiež umožňuje presné a podrobné nastavenia.
  • Vytvára kvalitné a profesionálne foto knihy s jednoduchšími nástrojmi.
  • Nákup výtlačkov v štandardných alebo panoramatických veľkostiach.

Aplikácia Photos je akási náhrada terajšieho iPhoto na Macu. Vývojári boli schopní nechať verejnosť otestovať aplikáciu, pretože minulý mesiac ju testovali developer testeri.

The Ghost Logo

Celé rozhranie aplikície Photos má elegantné a prehľadné rozhranie, ktoré bude pripadať prirodzene každému, kto použil moderné rozhranie Photos na iPhone alebo iPade. Aplikácia prináša mnoho funkcií pre Mac, vrátanie silnej integrácie iCloud a základných aj pokročilých možností úprav.

zdroj: appleinsider.com