Apple vydá 8K iMac so super vysokým rozlíšením na konci tohto roka

Apple vydá 8K iMac so super vysokým rozlíšením na konci tohto roka

V tlačovej správe firmy LG, ktorá je partnerom Apple, bola zverejnená zákazka na 8K displeje, čo naznačuje, že all-in-one počítače Apple iMac dostanú na konci tohto roka ešte vyššie rozlíšenie akým doteraz disponovali.

Správu vydalo LG pred týždňom. AppleInsider to taktiež oznámil na tlačovej konferencii v pondelok. Popri deklarovaní novej generácie s vysokým rozlíšením 8K LG hovoril o svojich partnerstvách so spoločnosťou Apple.

The Ghost Logo

Apple taktiež vydal tlačovú správu, že plánuje vydať iMac so super vysokým 8K rozlíšením ku koncu roka, avšak nezverejnil odhadovaný termín aktualizácie iMacov.

27-palcový iMac s 5K rozlíšením prišiel v jeseni minulého roka. Obsahuje 14,7 miliónov pixelov v rovnako eleganto-štíhlom prevedení ako iMacy bez 5K rozlíšenia.

Je neobvyklé, aby sa iMac aktualizoval v tak krátkom časovom horizonte. Taktiež je zvláštne, že partner takého kalibru akým je LG verejne odhalil budúce plány so spoločnosťou Apple a ich produktov, čo nie je zvykom skôr, než tak urobí samotná spoločnosť Apple.

The Ghost Logo

Technológia 8K, ktorú LG nazýva “Quad Ultra-High Definition” pracuje s rozlíšením 7680 pixelov na 4320 pixelov. To je dva krát tak vysoké rozlíšenie, aké sa nachádzalo v predchádzajúcich paneloch spoločnosti LG s označením 4K a 4 násobným počtom pixelov.

Zdroj: AppleInsider