Apple vraj stále premýšľa nad umiestnením Touch ID

Apple vraj stále premýšľa nad umiestnením Touch ID

Touch ID, s ktorým sme sa prvýkrát stretli pri iPhone 5s, je veľmi obľúbenou funkciou. Pomocou Touch ID vieme odomknúť mobil, nakupovať v App Store a dokonca je možné ho použiť už aj v bankových aplikáciach, napr. možno previesť peniaze iba pomocou odtlačku. No ale v najočakávanejšom iPhone 8 ešte stále nemá pevné miesto. Kde ho nakoniec umiestnia?

Zdroj: gizbot.com

Rozmýšľalo sa o umiestnení Touch ID na zadnú stranu tela mobilu, čo je známe u Androidových mobiloch. Tomu by sa však spoločnosť Apple najradšej vyhla a tak má niekoľko variantov, ako to urobiť. Jednou z nich je zúženie skla na mieste Touch ID, druhou možnosťou je prevŕtanie skla a treťou infračervené snímanie odtlačkov prstov. Tieto varianty zistili analytici zo spoločnosti Cowen and Company. Či sú skutočne pravdivé, to nevieme. Musíme však byť pripravený na všetko, nevieme predsa, ako sa nakoniec jabĺčková spoločnosť rozhodne.

Zdroj: macrumors.com

Pokiaľ však stále nie je rozhodnuté, ktorú možnosť naozaj schytá nový iPhone, je zrejmé, že jeho predstavenie a následný predaj bude oneskorený.


Zdroj titulnej foto: macrumors.com
zdroj: appleinsider.com