Apple vraj plánuje zmenšenú verziu iPadu Pro

Apple vraj plánuje zmenšenú verziu iPadu Pro

Po novom bude vraj Apple predávať aj 9,7-palcové verzie iPadov Pro. Či je to správny krok, ťažko povedať, lebo ak chcú ľudia niečo menšie, kúpia si iPad Air. Ale to je vec názoru, o ktorý sa s nami môžete podeliť v komentároch.
Zdroj: megatechnews.com

Zmenšená, no stále relatívne veľká verzia iPadu Pro má prísť na trh v marci počas Apple Keynote a začne sa predávať 18. 3. 2016. Nový model prinesie vo svojom vnútri všetko, čo jeho starší a väčší 12,9-palcový súrodenec. Vnútri teda bude mať procesor A9X a má priniesť vylepšenia RAM a taktiež vylepšenú podporu Apple Pencil.
Zdroj: megatechnews.com

Spomenutia hodné je tiež to, že majú priniesť Smart Connector, ktorý bude slúžiť na pripojenie klávesnice k iPadu. Taktiež má byť predstavený na marcovom Apple evente.
Zdroj: 9to5mac.com
Ceny tohto zariadenia majú byť podobné radu iPadov Air. Pamäťové varianty budú klasické, ako sme už na to zvyknutí. Zdroje hovoria, že firma Apple spomalila výrobu pôvodných iPadov Mini takmer na nulu a je to vraj preto, že už v továrňach vyrábajú iPhone 5se, ktorý má prísť s podobnými funkciami ako iPhone 6s, len s malými rozdielmi.

Zdroj titulnej fotky: theverge.com
Zdroj: 9to5mac.com