Apple vlastní les v Číne, najdrahší Mac má hodnotu skoro 1 milión dolárov

Apple vlastní les v Číne, najdrahší Mac má hodnotu skoro 1 milión dolárov

Prinášame vám ďalšiu porciu zaujímavostí o Apple, o ktorých ste možno ani netušili.


Apple zakúpil milión árov lesa v Číne v rámci spolupráce so svetovým fondom ochrany prírody. Z tohto lesa má v pláne výrobou papiera pokryť výrobu obalov na svoje produkty. Tento krok bude môcť za negatívny dopad na životné prostredie. Spoločnosť má v pláne týmto krokom globálne fungovať len z energie získanej z obnoviteľných zdrojov.


Zdroj: muj-ipad.cz


Najdrahší Mac má hodnotu 905 tisíc dolárov, bol vydražený minulý rok. Počítač vyrobil Steve Jobs v garáži roku 1976 a je to jednoznačne najdrahší produkt firmy v historií.
Na trh bol uvedený v roku 1976 z cenou 500 dolárov. Operačna pamäť bola v základnej verzií 4kb a grafika by zvládla zobrazovať až 40x24 bodov.


Displeje s vysokým rozlíšením v skutočnosti dodáva väčšine firiem Samsung a Apple nie je výnimka. Práve Samsung je firma, ktorá dodáva tak veľkému gigantovi dispeleje a procesory. Takže by sa dalo hovoriť len o takom divadle medzi týmito dvoma veľkými firmami a ich sudení a privlastňovania si jednotlivé patenty. Dalo by sa skôr povedať že ide len o reklamu pre obe firmy.


Zdroj titulnej foto: pxhere.com
Zdroj: thinkapple.sk