Apple v Nemecku testuje a vyvíja svoje elektroauto

Apple v Nemecku testuje a vyvíja svoje elektroauto

Významný nemecký denník Frankfurter Allgemeine Zeitung prišiel včera so zaujímavou správou, v ktorej uvádza, že Apple tajne pracuje na svojom aute na elektrický pohon s kódovým označením Project Titan. Práve v nemeckom Berlíne údajne Apple vo svojom laboratóriu uskutočňuje tajný výskum a vývoj.

Údajne 15- až 20-členný "top class" tím spoločnosť poskladala z inžinierov najatých od niekoľkých nemeckých výrobcov automobilov. Títo ľudia sú tiež označovaní ako pokrokoví myslitelia vo svojich odboroch. V správe sa takisto uvádza, že Apple plánuje použiť automobilového výrobcu Magna sídliaceho v Rakúsku na výrobu svojho elektromobilu.
akillitelefon.com
Najnovšie správy nám potvrdzujú už dlhšie známe informácie, že Apple buduje elektrické vozidlo bez samoriadiacich schopností. Frankfurter Allgemeine Zeitung tvrdí, že Apple má záujem o zdieľaný model vozidla, ktorý používa BMW a Európska požičovňa áut Sixt.

Magna, ktorá vyrába limitované edície vozidiel pre ostatné automobilky, má zmluvu dohodnutú s BMW na viac ako 100 000 nových vozidiel v najbližších siedmich rokoch. Nemecký denník uvádza, že predstavitelia Apple sa mali s najvyššími zo spoločnosti Magna stretnúť už pred rokom. V Rakúsku mali údajne rokovať o výrobe elektroauta pre Apple.

Všetky tieto informácie treba brať stále s určitým odstupom, pretože sú len neoficiálne. Na skutočné odhalenie Apple auta si budeme musieť ešte určite nejakú dobu počkať.


Zdroj titulnej fotografie: nashvillechatterclass.com

Zdroj: idownloadblog.com