Apple v iOS 10 ponúkne aplikáciu HomeKit

· 1 min read
Apple v iOS 10 ponúkne aplikáciu HomeKit

Aj napriek tomu, že firma Apple predstavila už dávnejšie službu HomeKit, ktorá by sa mala postarať o prepojenie spotrebičov a zariadení v dome a vytvorenie inteligentnej domácnosti, sme sa doteraz nedočkali jednotnej aplikácie. Na používanie tohto rozhrania je tak potrebné sťahovať aplikácie tretích strán. Stáva sa, že ak má niekto doma viacero zariadení podporujúcich HomeKit, má vo svojom iPhone hromadu aplikácií.

To by sa mohlo zmeniť už s príchodom iOS 10, ktorý by mohol ponúknuť samostatnú HomeKit aplikáciu od spoločnosti Apple, čo by bola integrovaná v systéme. Vyjadril sa tak recenzent na Amazone, ktorý podľa informácií servera Macrumors pracuje v marketingovom oddelení spoločnosti Apple.

zdroj: www.smarterhomeautomation.com

"Keď pracujem v marketingovom oddelení spoločnosti Apple, testujeme mnoho Smart Home zariadení, zvyčajne kvôli integrácii iOS HomeKitu. Existuje mnoho aplikácií tretích strán, z ktorých je väčšina zdarma. Ponúkajú väčšiu kontrolu a prispôsobenie s mnohými zariadeniami pre inteligentnú domácnosť.


"Yonomi" je bezplatná aplikácia, ktorú používam často. "Home" je ďalšia, stojí však 14,99 dolárov. Obidve ponúkajú podporu pre mnoho zariadení, ktoré každým dňom pribúdajú. Na jeseň dostane nová verzia iOS samostatnú HomeKit aplikáciu."

Aj napriek tomu, že ide o dôveryhodné informácie, je potrebné povedať, že Apple svoje plány môže zmeniť tak, ako to už viackrát urobila. Firma si však už registrovala ochrannú známku ikony aplikácie HomeKit, ktorá by mohla niesť jednoduchý názov: "Home"


Zdroj titulnej foto: e2e.ti.com
Zdroj: macrumors.com