Apple TV sa po novej aktualizácii stáva vďaka Siri skutočne zaujímavým zariadením

Apple TV sa po novej aktualizácii stáva vďaka Siri skutočne zaujímavým zariadením

Po najnovšej aktualizácii tvOS sa z Apple TV stáva produkt, ktorý si vo vašej obývačke určite nájde svoje miesto. A to predovšetkým vďaka Siri.

Na začiatku prezentácie nám Eddy Cue pripomenul, že len za rok od vydania Apple TV sa v App Store nahromadilo viac než 6 000 aplikácií a, samozrejme, ďalšie budú pribúdať.

Predstavená nám bola prerobená aplikácia "Remote", s ktorou sa bude dať po novom plnohodnotne ovládať Apple TV. Čiže pokiaľ z nejakého dôvodu nemáte radi Siri ovládač, táto aplikácia je pre vás ako stvorená.

Siri od posledného stretnutia opäť zmúdrela. Dokáže napríklad vyhľadať filmy podľa presného príkazu, ako je napríklad "Nájdi filmy o vysokoškolákoch z 80. rokov". Eddy si vybral "Ferris Bueller’s Day Off". Siri taktiež dokáže vyhľadať videá priamo na YouTube alebo zapnúť priamy prenos napríklad na ESPN 2.

Pre ešte lepší kinematografický zážitok bude možné prepnúť Apple TV do "Dark Mode", o ktorom sme tajne snívali aj v iOS. V iOS však predstavený nebol, no do oficiálneho vydania je ešte more času.

Pre vývojárov sa objavili novinky ako ReplayKit, PhotoKit, HomeKit alebo podpora hier pre multi-player.

Aktualizácia bude dostupná na jeseň.

Zdroj: cultofmac.com


Zdroj: cultofmac.com

Zdroj titulnej fotografie: wordsearchpuzzledreams.com