Apple TV bude obsahovať nový diaľkový ovládač

· 1 min read
Apple TV bude obsahovať nový diaľkový ovládač

Apple TV je set-top box zariadenie, ktoré je na trhu už nejaký ten rok. Za ten čas si dokázalo nájsť mnoho fanúšikov a vyzerá to tak, že čoskoro sa dočkáme novej generácie.

Medzi najväčšie zmeny oproti predchádzajúcim modelom patrí nový diaľkový ovládač. Ten má v podstate už niekoľko rokov stále ten istý dizajn, a tak ide o príjemnú zmenu. The New York Times informoval, že nový ovládač k Apple TV by mal byť kvalitnejšie prepracovaný a mal by poskytovať lepšiu funkčnosť. Nájdeme na ňom viac dotykových tlačidiel a spomínaný dizajn taktiež prejde zmenami. Okrem toho sa na novom ovládači objaví aj touchpad podobný tým, ktoré poznáme z nových MacBookov. K dispozícii budú tiež dve klasické fyzické tlačidlá.
Ghost Logos
Nový ovládač, ktorý bude ponúkať vylepšené technológie, síce vyzerá na prvý pohľad lákavo, avšak na mieste je otázka, či je naozaj potrebný. Apple totižto už teraz ponúka aplikáciu na vzdialené ovládanie cez iPhone alebo Apple Watch. Určite je pre užívateľov pohodlnejšie ovládanie cez jedno z týchto zariadení ako cez ovládač na Apple TV.

Podľa najnovších informácií je možné, že sa predstavenia nového Apple TV dočkáme už tento rok - v lete na WWDC. Nový Apple TV má byť dizajnovo krajší ako minulé modely. Jeho telo bude štíhlejšie a vnútri bude prepracovanejší operačný systém. Očakáva sa, že zariadenie bude pracovať na najnovšom A8 čipe pre čo najlepší výkon.

Poslednou informáciou, ktorú máme k dispozícii je fakt, že Apple TV neplánuje podporu pre 4K obsah. Spoločnosť totiž neprikladá tomuto formátu dôležitosť.