Apple trpí nedostatkom batérií pre MacBooky Pro. Mení ich teda za nové modely

Apple trpí nedostatkom batérií pre MacBooky Pro. Mení ich teda za nové modely

Poznáte ten pocit, keď po niekoľkých stovkách nabíjacích cyklov proste strčíte nabíjačku do vášho MacBooku a v momente, keď ju vytiahnete je vidíte len čiernu obrazovku? Práve vtedy sa z vašeho ultra tenkého, ľahkého a prenosného MacBooku stáva stolový počítač.

Zoberiete teda svoj MacBook do servisu a tam vám povedia, že proste nemajú batérie. To je na guľku.

semifluid.com

Toto sa vám môže stať, ak vlastníte MacBook Pro s 15 palcovým Retina displejom. Konkrétne ide o modely Mid 2012 a Early 2013. Bohužiaľ, už majú svoje roky a u väčšiny zomiera batéria.

Ale batérie nie sú.

Apple vám v takomto prípade ponúka 2 riešenia.

Prvé z nich je počkať do septembra, kým budú batérie dostupné a Apple všetko "zacvaká" za vás. Potom je tu druhá možnosť, a to vymeniť váš MacBook Pro za funkčný model*.

Avšak tieto modely sú staré a je ich rovnaký nedostatok, ako batérií.

gospelherald.com

Množia sa teda prípady, kedy Apple vymenil starý MacBook za novší model. Jedným z takýchto prípadov je používateľ Redditu s prezývkou NoTNoS sa zveril, že si z App Store výmenou za MacBook Pro z roku 2012 odniesol najnovší tohtoročný 15 palcový MacBook Pro s Touch barom. Čakal desať pracovných dní, počas ktorých mohol stále používať svoj starý MacBook Pro. Zaplatil iba 199 dolárov. To je čiastka, ktorú si Apple v USA bežne účtuje za výmenu batérie. V prípade členstva v programe AppleCare+ je to zdarma.

Podobné príbehy sa na Reddite množia, a nie každý všetko hneď zverejňuje na sociálne siete. Neúspešných prípadov je minimum. Väčšina zákazníkov dostala MacBooky Pro z roku 2015. Niektorí šťastlivci si dokonca odniesli modely z roku 2016 a 2017.

Tak ak máte niekde starý MacBook s "kaput" batériou, šup do App Storu.


Zdroj titulnej foto: [youtube.com](https://www.youtube.com/watch?v=guxk2Oqfy6M) **Zdroj: [macrumors.com](https://www.macrumors.com/2017/07/24/mid-2012-macbook-pro-top-case-battery-constraint/)**