Apple testuje novú funkciu v iOS 10, Siri bude prekladať nahrávky do textovej podoby

Developeri ešte iba v jeto chvíli testujú iOS 9, ktorý sa k verejnosti dostane na jeseň tohto roku, Apple však už teraz vyvíja iOS 10. Prekvapenie? Rozhodne nie, Apple totiž stále vyvíja viac systémov naraz už v predstihu. Aktuálne sa však objavila správa o novej funkcii, ktorú by mal nový iOS, alebo konkrétnejšie nová verzia hlasovej asistentky v ňom ponúknuť.

Server Business Insider totiž práve vydal správu v ktorej tvrdí, že zamestnanci spoločnosti Apple testujú funkciu zvanú "iCloud Voicemail". Tá by pritom mala spolupracovať so záznamnikom a prevádzať hovorené slovo na správu. Celé by to v praxi fungovalo tak, že by použivateľ nahral hlasovú správu napríkad v prípade, že by nemohol zdvihnúť telefón. Nahrávka by bola následne odoslaná na servery spoločnosti Apple, kde by sa Siri postarala o to, aby bola nahrávka bezchybne prevedená do textovej formy. Koncovému použivateľovi by potom prišiel cez iCloud text, takže by vôbec nemusel kontrolovať svoju hlasovú schránku. Správa by mohla obsahovať aj ďalšie informácie, napríklad to, kde sa použivateľ práve v tejto chvíli nachádza a prečo nemohol zdvihnúť telefón. To, aké informácie bude správa obsahovať by bolo samozrejme možné nastaviť.

V praxi by teda funkcia spojila to najrýchlejšie spolu. Veľa použivateľov totiž namiesto písania radšej text nadiktujú, lebo je to pohodlnejšie. Naopak, je oveľa rýchlejšie mrknúť na správu ako počúvať nejakú nahrávku. V súčasnej dobe musí Apple iba zabezpečiť, aby preklad prebehol správne a bez problémov aj v prípade, že nahrávka pochádza z hlučnejšieho prostredia. Inak sa podľa môjho názoru nejedná o nijak revolučnú funkciu, diktovanie správ už Siri umožňuje aj teraz, iba by sa celý proces zjednodušil a zautomatizoval.

Marián Novikmec

Marián Novikmec

Mám rád technológie, autá, cestovanie a všetky také tie basic neresti života ktoré každý rádoby-influencer majúci viac ako 500 followerov na Instagrame. Stovky storíčiek ale nepridávam, zatiaľ.
Vranov nad Topľou