Apple testuje novú Apple TV 5 s podporou 4K

· 1 min read
Apple testuje novú Apple TV 5 s podporou 4K

Aj napriek tomu, že sa Apple TV v tejto chvíli nedarí príliš dobre, čo priznal aj Luca Maestri, riaditeľ finančného oddelenia Applu, čím reagoval na prepad predajov produktov v sekcii "ostatné, kde sa radí aj Apple TV, tak Apple pracuje na novej, v poradí už piatej generácii. Informoval o tom portál Bloomberg.

Tá nesie kódové označenie J105 a jej hlavným lákadlom by mala byť podpora 4K zobrazenia, čo by sa mohlo hodiť. Súčasná Apple TV totiž nezvláda konkurovať rivalom zo svojho segmentu aj kvôli absencii vysokého Ultra HD rozlíšenia. Okrem toho by sme sa tiež mali dočkať systému, ktorý by mal vylepšiť zobrazenie farieb a celkovo posunúť kvalitu výstupu na vyššiu úroveň.

zdroj: martinhajek.com

Čo sa týka ostatných údajov, tak sme sa nedočkali žiadnych ďalších informácii. Nie je tak jasné, či nová Apple TV prinesie vyšší výkon alebo iné vychytávky, ako je napríklad návrat optického výstupu pre audio o ktorý 4. generácia prišla.

Apple TV 5. generácie by mohla byť predstavená už tento rok na jeseň, po boku nových modelov iPhonov. Mala by zdieľať rovnaký systém tvOS ako 4. generácia. Práve tá ponúkla výraznú zmenu a ponúkla obchod s aplikáciami, nový ovládač a celkovo prestavala koncept fungovania Apple TV. Uvidíme, čo si pre nás Apple pripraví tentokrát.

zdroj: martinhajek.com


Zdroj titulnej foto: martinhajek.com
zdroj: bloomberg.com