Apple testuje mobilnú 5G sieť

Apple testuje mobilnú 5G sieť

Myslíte si, že je 4G sieť dosť rýchla? Pamätáte si na to, keď v televízií vysielali reklamy typu: "Nie 3G, ale až 4G sieť!"

Ovplyvňovali nás, aby sme prešli na rýchlejší internet. Prešli sme. Dnes už máme 4G LTE, ale čo nás čaká v budúcnosti?

Svet technológií sa už pomaly začína zaujímať o sieť piatej generácie, jednoducho povedané 5G. V porovnaní so súčasnou sieťou 4G LTE nám umožní piata generácia siete používať omnoho vyššiu prenosovú rýchlosť. Pri 4G LTE je to niekoľko stoviek megabitov, avšak ak príde reč na 5G, tak tá sa bude pohybovať už v gigabitoch. Túto novinku neskúma nikto iný, ako firma Apple.

macrumors.com

Federálna komisia Spojených štátov amerických pre komunikáciu udelila práve Applu licenciu na testovanie technológie bezdrôtovej siete 5G. Apple testuje piatu generáciu mobilnej siete neďaleko svojho sídla v Cupertine. firma Apple tiež dodala, že experimenty bude vykonávať približne dvanásť mesiacov.

Spoločnosť podala žiadosť o licenciu na testovanie bezdrôtových sietí v pásmach milimetrových vĺn už v máji. Tieto vlnové pásma poskytujú väčšiu šírku pásiem, čo by nám mohlo priniesť rýchlosť až 10 GB/s. Avšak tieto pásma sú obmedzené zorným poľom. Môže to znamenať, že v husto zastavaných mestách bude rýchlosť výrazne nižšia. Uvidíme, ako sa s tým Apple popasuje.


Zdroj titulnej foto: [ibtimes.co.uk](http://www.ibtimes.co.uk/what-will-5g-be-used-self-driving-cars-connected-home-appliances-incredibly-smart-cities-1527420) **Zdroj: [9to5mac.com](https://9to5mac.com/2017/07/27/apple-fcc-approval-for-5g-testing/)**