Apple televízor - donekonečna spomínaný, nikdy nepredstavený

· 1 min read
Apple televízor - donekonečna spomínaný, nikdy nepredstavený

Každý krok Apple je sledovaný tisíckami ľudí po celom svete, a preto niet divu, že takmer denne vznikajú fámy o plánoch tejto kalifornskej spoločnosti. Tá by už podľa najrôznejších chýr mala predávať okrem iného vlastné autá, navigácie, inteligentné okuliare, či bicykel. Občas sa však fantázie jablčných nadšencov naplnia, tak ako to bolo v prípade Apple Watch. A čo takto televízor? Ten bol v dejinách fungovania Apple premieľaný už nespočetne krát a mnohé zdroje tento koncept stále označujú za nádejný. Poďme sa spoločne pozrieť na známe fakty a dohady.

Pošepkávanie o televízore s logom nahryznutého jablka podporili aj náznaky v životopise Steva Jobsa. Oponuje im však magazín The wall street journal, podľa ktorého tento nápad Apple takmer po dekáde skúmania zavrhol, keď sa jeho pracovníkom nepodarilo vymyslieť nič, čo by tento kus elektroniky vytlačilo na špičku predajnosti. Podobný postoj v súčastnosti háji aj analytik Gene Munster z Piper Jaffray, ktorý paradoxne dávnejšie príchod tohto produktu očakával. Dnes však priznáva, že sa mýlil a predstavenie Apple televízora je nepravdepodobné.

Ako pri každej „konšpirácii“, má aj v tomto prípade zástancov rovnako druhá strana. Najvýraznejším z nich je investor Carl Icahn, ktorý naďalej tvrdí, že si je príchodom spomínaného produktu istý a Apple ho zrejme predstaví v roku 2016 v dvoch verziách - 55 a 65 palcov a s ultra vysokým rozlíšením. Miliardár takisto predpokladá, že do konca roka 2020 Apple predstaví aj ďalší očakávaný produkt - vlastný elektromobil.

Napriek všetkým dohadom a sľubom, pozná pravdu jedine Apple. V mnohých veciach dokonca možno zatiaľ ani ten. Jediné, čo nám teda zatiaľ zostáva je, čakať na oficiálne konferencie. Jedna z nich - WWDC je už predsa zarohom!