Apple stráca v Číne svoje miesto. Predaje iPhonov razantne klesajú

Apple stráca v Číne svoje miesto. Predaje iPhonov razantne klesajú

Firma Apple sa už roky usiluje ovládnuť čínsky trh so smartfónmi. Čo sa im aj pár rokov podarilo. Avšak teraz to nejako extra ružovo nevyzerá.

Timovi Cookovi sa splnil jeho tajný sen. Dúfal, že raz sa jeho iPhone stane jedničkou na čínskom trhu. Netrvalo dlho a v roku 2012 sa to stalo, iPhone bol najpredávanejším mobilným telefónom v Číne.

idownloadblog.com

Avšak minulý rok jeho predaje začali mierne upadať. Pre smolu spoločnosti Apple tento trend stále pokračuje. Slávny iPhone pokračuje v ceste dole. Za druhý štvrťrok tohto roku (od apríla do júna) bol až na poradovom čísle 5 v rebríčku najviac predaných kusov v Číne.

Aj keď Apple skoro na každom trhu rastie, tak v Číne v druhom štvrťroku zaznamenala celkový medziročný pokles predaja o 14%. Analytická spoločnosť však predpokladá, že po predstavení iPhonu 8 sa Apple na čínskom trhu opäť vyšvihne na prvé miesto

cnet.com

Prvú priečku na čínskom trhu získala značka Huawei, ktorá za druhý štvrťrok predala viac ako 23 miliónov kusov smartfónov. Druhé miesto si vyslúžila firma OPPO, ktorá predala 21 miliónov telefónov. Na treťom mieste sa umiestnila spoločnosť Vivo, ktorá má na konte 16 miliónov predaných telefónov. Štvrté miesto obsadila firma Xiao so skóre vo výške 15 miliónov predaných telefónov.


Zdroj titulnej foto: [qz.com](https://qz.com/534907/what-chinese-slowdown-apples-sales-double-in-china-on-iphone-growth/) **Zdroj: [cnbc.com](http://www.cnbc.com/2017/07/25/apple-iphone-sales-in-china-market-share-falling-canalys-data.html)**