Apple stále skúma virtuálnu klávesnicu pre MacBooky

Apple stále skúma virtuálnu klávesnicu pre MacBooky

Apple má patenty na virtuálne klávesnice pre MacBooky z roku 2009, ale nedávno podaná nadväzujúca patentová žiadosť ukazuje, že spoločnosť stále skúma túto myšlienku.

Virtuálna klávesnica bola samozrejme hlavnou črtou prvého iPhonu, ktorý bol predstavený v roku 2007. Apple taktiež predstavil túto funkciu na najnovšom MacBooku Pro vo forme Touch Baru. Apple očividne ilustroval patent pomocou Lenovo Yoga Book, ktorý ukazuje čo v skutočnosti predstavuje dotykový panel nahradzujúci fyzickú klávesnicu.

lenovoonline.sk

Ak Vás však táto myšlienka moc nenadchla, nemusíte sa báť. Pre ľudí ktorí používajú MacBooky predovšetkým pre písanie alebo kódovanie by to bolo naozaj zlé riešenie. Je veľmi nepravdepodobné, že by Apple tento túto technológiu používal vo všetkých modeloch, podobne ako je tomu pri Touch Bare.

techeblog.com

Spoločnosť taktiež prejavila záujem o dynamické mechanické klávesnice, ako napríklad klávesnica Sonder e-ink. Každý kláves má v sebe malý displej s e-atramentom, ktorý sa dá dynamicky prispôsobiť rôznym jazykom a iným špeciálnym funkciám. Rozhodujúce je, že máte stále reálny pohyb klávesov.

sonderdesign.com

Zdroj titulnej foto: techeblog.com
Zdroj: 9to5mac.com