Nebezpečné reproduktory Beats Pil XL? Apple ich sťahuje z trhu a ponúka odškodné

· 1 min read
Nebezpečné reproduktory Beats Pil XL? Apple ich sťahuje z trhu a ponúka odškodné

Apple včera začal hromadne sťahovať svoje prenosné bluetooth reproduktory Beats Pil XL z trhu. Dôvodom je batéria, ktorú obsahujú – prehrieva sa natoľko, že predstavuje bezpečnostné riziko.

Spoločnosť sa rozhodla začať dobrovoľné sťahovanie reproduktorov na základe viacerých sťažností zákazníkov. Apple dostala celkovo osem takýchto správ. Jednému z užívateľov poškodil prehriaty reproduktor stôl, druhému dokonca popálil prst.

Vo svojej správe spoločnosť uviedla:

„Apple zistil, že vo výnimočných prípadoch sa môžu batérie v Beats Pil XL začať prehrievať až do takej miery, že to predstavuje bezpečnostné riziko.“

Tento problém sa týka celkovo 222 000 reproduktorov v Spojených Štátoch a 11 000 v Kanade. Menej sa ich nachádza aj v ostatných krajinách, medzi ktoré patrí aj náš sused – Česká republika.

Beats Pil XL aktuálne stiahnuté z trhu

Apple aktuálne žiada všetkých kupcov, aby nebezpečné reproduktory prestali používať a odoslali ich späť. Pre uľahčenie odosielania vytvoril Apple špeciálny program a zákazníci dostanú ako odškodné čiastku 325 dolárov, ktorú budú môcť využiť na nákup v Apple Store. Je to o 25 dolárov viac, ako bola pôvodná cena reproduktorov.

Dôležitým faktom je, že v tomto prípade nepochybil Apple. S vývojom tohto bluetooth reproduktora, ktorého predaj bol spustený v roku 2013, nemal nič spoločné. Spoločnosť odkúpila Beats Electronics až rok na to. Samozrejme, keďže sa momentálne jedná o značku, ktorá pod ňu spadá, musí tento problém riešiť.