Firma Apple spustila výmenný program pre grafické karty z Mac Pro

· 1 min read
Firma Apple spustila výmenný program pre grafické karty z Mac Pro

Spoločnosť Apple spustila 8. 2. 2016 výmenný program pre počítače Mac Pro vyrobené v druhej polovici roka 2013, ktorý rieši problémy s grafikou. V Apple sa rozhodli, že niektoré grafické karty vyrobené v spomenutom období môžu vyvolať skreslený obraz, zamŕzanie obrazu alebo celkový pád systému.

Apple alebo autorizovaný servis pre produkty značky Apple by mali tento problém na svoje náklady odstrániť v priebehu 3-5 dní. Spoločnosť spomína, že je potrebné vymeniť obe grafické karty, týka sa to modelov AMD FirePro D500 a D700, ktoré sú skladané na zákazku. Pri modeloch AMD FirePro D300 sa tieto problémy nespomínajú.

Majitelia daných zariadení si môžu dohodnúť stretnutie v Apple pri "Genius Bare" alebo priamo kontaktovať autorizovaný servis. Oproti výmene koncoviek niektorých adaptérov, ktorá stále prebieha, je nepravdepodobné, aby firma Apple zverejnila tento oznam na svojich internetových stránkach. Niektorých majiteľov Mac Pro už Apple kontaktovala priamo a odporučila výmenu kariet.

Zdroj: iMore.com

Na problémy s grafickými kartami upozornili množiace sa vlákna na diskusiách, kde sa zozbieralo vyše 50 reakcií. Vo februári 2015 firma Apple rozbehla tiež výmenný program na výmenu grafických čipov v Macbook Pro z rokov 2011-2013.

Apple je jedna z mála firiem, ktoré často investujú nemalé peniaze aj do zariadení, ktorým už vypršala záručná doba. A to sa dnes už veľmi nevidí. Za thinkapple.sk palec hore.

Zdroj titulnej foto: media3.onsugar.com
Zdroj: macrumors.com